Společnost Diametral věnovala Národnímu divadlu dva generátory ozonu

Společnost Diametral věnovala Národnímu divadlu dva generátory ozonu

Česká společnost Diametral daruje Národnímu divadlu dva vysokovýkonné generátory ozonu Virbuster. Generátory po každém představení vydezinfikují během několika desítek minut hlavní sálhlediště Národního a Stavovského divadla.

Společnost Diametral do své výroby zařadila nový vysokovýkonný model generátoru ozonu
Virbuster 60 000, který je určen pro dezinfekci velkých ploch, jako jsou výrobní haly, koncertní sály či divadla. „První z těchto nových modelů věnujeme Národnímu divadlu. Jsem velký fanoušek kultury a rád bych, aby se tato opomíjená oblast v době pandemie vrátila do běžného fungování co nejdříve,“ říká majitel společnosti Miroslav Bulka. „Díky generátorům budou hlediště našich divadel ještě bezpečnější,“ dodala správní ředitelka Činohry Národního divadla Jana Dvořáková.

Virbuster díky svému výkonu během několika desítek minut zbaví uzavřené plochy všech živých mikroorganismů. Po každém představení v Národním a Stavovském divadle bude ozon ničit veškeré viry a bakterie. Prostory divadla tak budou připravené pro další přestavení.

Česká společnost Diametral působí na trhu již několik desítek let. Specializuje se na výrobu
elektrotechnických zařízení, jako jsou například vybavení do škol pro budoucí elektrotechniky, nebo průmyslová elektrotechnika. Na počátku pandemie vznikl nápad vyrábět stroje k dezinfekci vnitřních prostor, které se staly jedním z hlavních produktů společnosti. V době pandemie našly generátory ozonu Virbuster velké využití například v domech pro seniory, zdravotních střediscích, hotelích, automobilech, ale i například v běžných domácnostech.

Pro velké plochy jako jsou divadla, multiplexy, sklady, sály, haly a jiné, nebyl dosud vyvinut
dostatečně výkonný generátor, který by byl schopen během pár desítek minut vydezinfikovat takto velký prostor. Generátor ozonu Virbuster 60 000 je schopen například sál Národního divadla o rozloze 5500 m³ naplnit ozonem a tím jej vydezinfikovat během 120 minut. Ozon je silné oxidační činidlo, které zabíjí veškeré mikroorganismy.

Národní divadlo od 1. června znovu hraje ve všech svých budovách. Divákům nabízí několik premiér a výběr z repertoáru uměleckých souborů i několik hostování. V červnu divákům s platnou vstupenkou zprostředkovává testování v okolí divadel.

Návštěva divadla zůstává podmíněna elektronickým či písemným potvrzením o splnění jedné ze tří podmínek:

  • negativní POC antigenní test ne starší 72 hod nebo negativní PCR test ne starší 7 dní
  • 3 týdny od první dávky očkování proti COVID 19
  • do 180 dní od prodělání onemocnění COVID 19

Diváci vstupují do divadla s ochranou dýchacích cest.

Zdroj informací

Diametral a.s. a NejBusiness.cz

Datum

15. června 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.324 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál