Authentica Group v pandemickém roce udržela zisk díky fulfillmentu a výrobě ochranných štítů

Authentica Group v pandemickém roce udržela zisk díky fulfillmentu a výrobě ochranných štítů

Společnost Authentica Group zakončila pandemický rok 2020 10% poklesem obratu, její zisk naopak mírně vzrostl. Největší český výrobce a dodavatel reklamních nosičů do maloobchodů nahradil zakázky pro uzavřené maloobchody novými aktivitami. V minulém roce se dokázal etablovat v méně známém oboru – fulfillmentu, který zajišťuje veškerou logistiku distribuce zásilek pro e-shopy. Firma se chce stát lídrem českého trhu a jedním z předních evropských hráčů v tomto oboru.

Obrat skupiny klesl v roce 2020 na 414 mil. Kč, což odpovídá 10% poklesu oproti předchozímu roku (443 mil. Kč v roce 2019). Díky změně strategie a novým aktivitám však mírně vzrostl zisk společnosti, a to z 20 na 21 mil. Kč.

„Bezmála celoroční uzávěra maloobchodních prodejen prakticky zastavila celý byznys v retail marketingu. Plánovali jsme růst o 10 % a přibližně o tolik jsme se propadli. Dařilo se nám však uspět v novém oboru – fulfillmentu. Také díky němu nejsou naše ztráty tak vysoké, a naopak z krizového roku vycházíme posílení,“ říká Miroslav Hanák, jednatel společnosti Authentica Group.

Waterdrop – startup, kterému jsme pomohli vyrůst

Na výsledku loňského roku se pozitivně podepsala úspěšná spolupráce se společností Waterdrop, evropským výrobcem originálních nápojových kapslí. Waterdrop Fulfillment zajišťuje veškerý logistický servis pro Waterdrop v pěti zemích Evropy. Letos se očekává další růst i expanze na nové evropské trhy.

„Ani ne po roce spolupráce dodáváme Waterdropu zboží do pěti evropských zemí a zhruba jednou za dva měsíce přibíráme jednu další. V současné době odbavujeme v průměru 65 tis. zásilek měsíčně,“ komentuje spolupráci Miroslav Hanák.

„Pro Waterdrop neděláme jen skladování a odesílání zásilek, ale také navrhujeme, vyrábíme a kompletujeme speciální obaly, adventní kalendáře, prodejní stojany, gravírujeme speciální edice lahví a další služby. Říkáme tomu autentický fulfillment a tento koncept chceme v nejbližších letech přenést i do další země v Evropě, posléze do Spojených států a Asie,“ doplňuje Hanák.

Kromě úspěšného rozjezdu nových projektů Waterdrop Fulfillment a Fulfillment by Authentica pomohla společnosti také výroba ochranných štítů pro zdravotníky a pracovníky v první linii boje s virem Covid-19. Dle vlastního prototypu jich vyrobila 500 tis. kusů. 10 % z nich darovala nemocnicím a zdravotnickým zařízením v Jihomoravském kraji.

„Chtěli jsme štíty tisknout na našich 3D tiskárnách, což se ukázalo jako pomalé řešení. Během 48 hodin jsme vyvinuli vlastní prototyp ochranného štítu a za dalších 48 hodin jsme jich už vyráběli stovky, a následně 10 tis. denně, a dodávali tam, kde jich v té době byl zoufalý nedostatek,“ upřesňuje Hanák.

V letošním roce společnost plánuje, že navýší tržby na 500 mil. korun a počítá se ziskem 35 milionů. Růst tržeb se očekává především v oživeném retailu a také v rostoucím segmentu e-commerce. Authentica se v červenci stěhuje do vlastních nových prostor o rozloze 12 000 m² a postupně také automatizuje jednotlivé provozy.

Authentica Group

vznikla sloučením vzájemně spolupracujících firem Authentica, GRD, Craftwork a nejnovější Fulfillment by Authentica. Zabývá se kompletní výrobou reklamních a marketingových materiálů a produktů v místech prodeje, tzv. POP a POS systémů (point of sale/point of purchase). Mimo tyto produkty navrhuje a instaluje výlohy a vyvíjí obalové materiály. Společnost sídlí v Brně, kde má také veškerou výrobu i administrativu. Pobočky jsou v Praze a německém Rosstalu, zastoupení má 15 let i ve Švýcarsku.

Fulfillment by Authentica

je součástí skupiny Authentica Group. Díky osmnáctileté zkušenosti na trhu retail marketingu nabízí společnost komplexní služby propojující e-commerce s retailem a logistikou. Díky tomu se stává významným hráčem i v oblasti fulfillmentu a je vyzyvatelem největších společností působících na českém trhu. Centrum fulfillmentu dokáže převzít veškerou skladovou agendu a expedovat zásilky pro zákazníky v oblasti e-commerce.

Zdroj informací

Authentic Group s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

15. června 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.5336 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál