Společnost Epson slaví výročí 20 let jako světový lídr ve výrobě projektorů

Společnost Epson slaví výročí 20 let jako světový lídr ve výrobě projektorů

Společnost Epson, přední světová značka vyrábějící projektory, slaví 20. výročí na pozici předního světového výrobce projektorů. Během posledních osmi let se společnost Epson také stala lídrem na trhu v oblasti profesionálních projektorů v regionu EMEA. Toto oznámení přichází ve chvíli, kdy společnost Epson jmenuje Massima Pizzocriho novým viceprezidentem pro profesionální signage řešení. Nahradí Neila Colquhouna, který nyní řídí provoz společnosti Epson v regionu CISMEA.

Massimo Pizzocri pracuje pro společnost Epson již více než 20 let a podílel se na úspěších společnosti Epson hned v několika oblastech. Massimo zahájil svou kariéru u společnosti Epson Italy v roce 1999, kde se stal generálním ředitelem pro Itálii a poté strategickým marketingovým ředitelem pro celý region EMEA. Později se stal viceprezidentem pro spotřebitelskou divizi a nedávno viceprezidentem pro region CEE.

Úsilí společnosti Epson stát se globálním lídrem v oblasti profesionálních signage řešení lze sledovat prostřednictvím několika důležitých milníků. V roce 1989 vyvinula společnost Epson technologii pro první kompaktní, plně barevný videoprojektor využívající tekutých krystalů, VPJ-700. K projekci obrazu namísto tradiční katodové trubice využíval panely s tekutými krystaly, čímž světu ukázal nové možnosti použití projekce na bázi tekutých krystalů.

V roce 2005 uvedla společnost Epson na trh s domácími kiny projektor s integrovaným DVD přehrávačem, EMP-TWD1. V roce 2006 představila model EMP-6100, projektor odolný proti prachu, který je odolný vůči usazování pevných částic. Projektor EB-450Wi, který byl uveden na trh v roce 2010, byl prvním projektorem společnosti Epson s velmi krátkou projekční vzdáleností a interaktivními funkcemi.

Na trhu s profesionálními projektory v regionu EMEA vyrostla společnost Epson během pouhých osmi let z prakticky nulového podílu na trhu na pozici tržního lídra. Nyní má více než třetinový podíl (37 %) na trhu v regionu EMEA - 1 199% nárůst počtu prodaného zboží a 1 228% nárůst výnosů za osm let. Společnost Epson byla také první, která poskytla stejnou řadu objektivů pro projektory o výkonu 5 500 až 20 000 lumenů s méně než polovinou potřebných objektivů ve srovnání s konkurencí.

Úspěch společnosti Epson spočívá v revoluční 3LCD technologii projekce. Zpočátku se v oboru prosazovala původní technologie DLP, která byla považována za spolehlivější projekční technologii. Navzdory skeptickému přístupu v oboru vsadila společnost Epson na živé barvy a vysoký jas technologie 3LCD nabízející vysoce kvalitní projekci. Po letech, kdy společnost Epson tuto technologii zdokonalila, je nyní technologie 3LCD s ohledem na profesionální projektory preferovanou volbou.

„Naše dlouhodobé výsledky a úspěchy v oblasti profesionálních projektorů spočívají v tom, že jsme naslouchali našim zákazníkům a studovali dané odvětví a jeho potřeby, a to v každém stádiu naší cesty,“ uvedl Neil Colquhoun, bývalý viceprezident pro profesionální projektory, Epson Europe.

„Před deseti lety jsme na trhu s profesionálními projektory v regionu EMEA měli v podstatě nulový podíl, nyní jsme lídrem na trhu. A to není náhoda. Našim technologiím 3LCD jsme zcela důvěřovali. Naše vytrvalost a snaha se vyplatily. A je nutné si připomenout, že bychom na této pozici nebyli bez podpory našich zákazníků. Rád bych využil této příležitosti a poděkoval našim zákazníkům, že v nás věří a že v rámci regionu realizují úžasné projekty.“

„Novým viceprezidentem pro profesionální projektory se nyní stává Massimo Pizzocri, proto vím, že je tato divize v těch nejlepších rukou. Budeme i nadále naslouchat našim zákazníkům, rychle se přizpůsobovat změnám a reagovat na potřeby trhu.“

„Pandemie ovlivnila mnoho našich klíčových segmentů na trhu profesionálních signage řešení, jako je zábavní průmysl, pohostinství a společenské akce,“ uvedl Massimo Pizzocri, viceprezident pro profesionální signage řešení. „Mnoho z výhod, o které jsme byli během pandemie ochuzeni, jako například návštěva muzeí, koncertů a divadel, si lze nyní v mnoha zemích díky rozvolňování lockdownu opět užívat. Díky tomu můžeme pořadatelům akcí poskytovat působivou projekci, ale také podpořit efektivní komunikaci pro ty, kdo se vracejí do práce. Díky našim projektorům mohou mít zákazníci znovu radost z „normálního“ života.“

Projektory Epson

Společnost Epson je předním světovým výrobcem projektorů s více než třetinovým podílem na trhu s projektory. Specializuje se na výrobu kompaktní, všestranné laserové projekční technologie 3LCD s vysokým jasem pro domácnosti, kanceláře, školy, maloobchod a velkoformátové instalace v zábavních zařízeních, muzeích, galeriích, v rámci venkovních akcí a návštěvnických atrakcích.

Laserové projektory Epson s vysokým počtem lumenů vytvářejí působivé a interaktivní prostředí na velkých akcích a návštěvnických atrakcích po celém světě. Mezi poslední příklady využití AV technologií společnosti Epson patří: Hudební festival Electric Forest v Americe, výstava TeamLab Borderless v Šanghaji a Mezinárodní festival světla v Evropě.

AV technologie společnosti Epson vylepšuje produktivitu v učebnách a v jiných vzdělávacích prostředích po celém světě. Zdokonaluje také zážitky zákazníků v oblasti maloobchodu a podporuje celou řadu průmyslových odvětví poskytováním řešení asistence na dálku.

Epson

Společnost Epson je globálním technologickým lídrem, který propojuje lidi, věci a informace pomocí nebývale efektivních, kompaktních a precizních technologií. Společnost se soustředí na to, aby přinášela inovace a překonala očekávání zákazníků v oblasti inkoustového tisku, vizuální komunikace, přenosné elektroniky a robotiky. Epson je hrdý na to, že pomáhá spoluvytvářet udržitelnou společnost, a rovněž na své dlouhodobé snahy o naplnění Cílů udržitelného rozvoje OSN.

Globální korporace Epson Group vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku dosahuje ročních prodejů v hodnotě přesahující 1 miliardu JPY.

Zdroj informací

Epson a NejBusiness.cz

Datum

14. června 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.9353 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál