Bezpečnostní řešení Kaspersky ušetřilo průmyslovému podniku 1,7 milionu dolarů, vyplývá z nezávislé studie

Bezpečnostní řešení Kaspersky ušetřilo průmyslovému podniku 1,7 milionu dolarů, vyplývá z nezávislé studie

Značnou úsporu nákladů na řešení kybernetických útoků a vysokou návratnost investic do nákupu bezpečnostního řešení zaznamenal klient společnosti Kaspersky, který využil Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks. Podle nezávislého šetření Total Economic Impact™ (TEI), které provedla společnost Forrester Consulting, tento průmyslový podnik ušetřil díky nasazení produktu společnosti Kaspersky částku 1,7 milionu dolarů, což představuje 135 % návratnost investic (ROI).

Sledovaná společnost podniká v dodávkách elektrické energie a provozuje 400 rozvoden. Nezávislá analýza úspor vznikla na základě přínosů, nákladů a rizik spojených s investicí do zabezpečení, přičemž Forrester Consulting provedla jejich tříletou finanční analýzu. Díky úspěšnosti řešení Kaspersky nezaznamenal dotazovaný klient od jeho implementace žádný bezpečnostní incident.

Společnost Forrester dospěla k úspoře 1,7 milionu dolarů tak, že porovnávala snížené riziko narušení kybernetické bezpečnosti, snížené riziko poškození vybavení a zlepšení programu správy aktiv s náklady na licence Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks a náklady na školení zaměstnanců o možnostech tohoto bezpečnostního řešení. Snížení rizika narušení kybernetické bezpečnosti a snížení nákladů na poškozené vybavení během tří let společnost vyčíslila na 2,9 milionu dolarů, zatímco náklady na licence a školení činily za stejné období 1,2 milionu dolarů.

Kvalitní zabezpečení se dlouhodobě vyplácí

„Pandemie zjevně postavila firmy před nesnadné rozhodování, pokud jde o omezování nákladů a přijímání obtížných rozpočtových škrtů. Tato analýza společnosti Forrester je proto velmi aktuální, protože ukazuje, že při opomíjení investic do řešení kybernetické bezpečnosti můžou být konečné náklady mnohem vyšší než při chytrém a strategickém investování do budování silného kybernetického zabezpečení,“ říká Alexander Moiseev, obchodní ředitel společnosti Kaspersky.

„Vidíme také, že kybernetické hrozby jsou stále sofistikovanější a můžou mít velmi vážné následky. Nedávný kybernetický útok na potrubní systém Colonial Pipeline v USA, který způsobil šestidenní výpadek dodávek pohonných hmot, dokládá potenciální škodlivost útoků na kritickou infrastrukturu. Je evidentní, že se podniky v průmyslovém sektoru neobejdou bez nasazení přísných ochranných opatření,“ dodává Moiseev.

Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks poskytuje přehled o sledovaných aktivitách firmy spolu s upozorněními na potenciální hrozby. Za tímto účelem provádí zjišťování stavu vybavení, monitorování a kontroly integrity sítě a detekce průniku, a to vše bez narušení kontinuity provozu nebo škodlivého vlivu na kritické procesy.

Více informací o studii Total Economic Impact™ (TEI) od společnosti Forrester a o návratnosti investic díky řešení KICS for Networks získáte, když si přečtete celou studii zde.

Kaspersky

Kaspersky je globální společnost zaměřená na kybernetickou bezpečnost, která vznikla v roce 1997. Odborné znalosti společnosti Kaspersky v oblasti bezpečnostních hrozeb a zabezpečení se neustále transformují do inovativních bezpečnostních řešení a služeb na ochranu firem, kritické infrastruktury, vlád a dalších uživatelů po celém světě. Komplexní portfolio zabezpečení, jejž tato společnost nabízí, zahrnuje špičkovou ochranu koncových bodů a řadu specializovaných bezpečnostních řešení a služeb, jež pomáhají čelit sofistikovaným digitálním hrozbám, jakkoli se neustále proměňují. Technologie společnosti Kaspersky chrání víc než 400 milionů uživatelů a 240 000 firemním klientům přináší ochranu všeho, co je pro ně v digitální oblasti nejcennější.

Zdroj informací

Kaspersky a NejBusiness.cz

Datum

9. června 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3237 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál