Banky a nadace skupiny UniCredit podpořily lokální projekty na pomoc dětem sumou 360 000 eur

Banky a nadace skupiny UniCredit podpořily lokální projekty na pomoc dětem sumou 360 000 eur

Nadace UniCredit Foundation spustila v prosinci 2020 již druhý ročník iniciativy „Call for Europe“ s cílem najít a podpořit sociální projekty na pomoc dětem v různých evropských zemích se zastoupením skupiny UniCredit, kromě Itálie. Banky skupiny poskytly nadaci do konce února 2021 seznam lokálních projektů v příslušné zemi a odborná porota vybrala vítězné iniciativy, mezi které se v každé zemi přerozdělilo až 30 000 eur.

Podporu nadace získalo 48 projektů vybraných ve 12 zemích: České republice, Německu, Rakousku, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Chorvatsku, Maďarsku, Rumunsku, Rusku, Srbsku, Slovensku a Slovinsku. Projekty byly zaměřeny na podporu vzdělávání a učení se dětí, podporu inkluze dětí a poskytování specializovaných zařízení pro jejich činnosti a zdravotnických potřeb.

Maurizio Beretta, předseda nadace UniCredit Foundation, uvedl: „Iniciativa Call for Europe nám umožňuje nadále zvyšovat informovanost o potřebách dětí v regionech, ve kterých naše skupina působí, a to v celé Evropě. Představuje další stimul pro všechny naše lokální banky, aby aktivně sledovaly příslušné projekty v oblasti solidarity ve svých komunitách a zapojovaly se do nich. Tato iniciativa je v souladu s naším společným cílem podporovat potřeby všech místních komunit, kde působíme, a neustále pracovat na vytváření pozitivního společenského dopadu v zemích se zastoupením naší skupiny.“

Vítězné projekty roku 2021

Česká republika

1. Nadační fond dětské onkologie Krtek (NFDO Krtek)
2. Nadační fond Dům Ronalda McDonalda
3. Nadační fond Zelený život

Slovenská republika

1. Víra - láska - naděj
2. Koloběh života
3. O. z. Návrat

Nadace UniCredit Foundation nadále plní svůj závazek podporovat komunity na všech trzích se zastoupením skupiny UniCredit. V reakci na pandemii koronaviru poskytla minulý rok značné příspěvky na různých trzích skupiny s cílem podpořit nemocnice a různé neziskové organizace v první linii boje proti koronaviru. Nadace přispěla sumou v celkové výši více než 1,2 miliónu eur spolu s finančními prostředky získanými od zaměstnanců skupiny UniCredit na podporu tří italských nemocnic nejvíce zapojených do boje proti onemocnění COVID-19, přičemž sumu 1,2 miliónů eur věnovala iniciativám souvisejícím s pandemií koronaviru v Itálii a sumou 190 000 eur podpořila fundraisingové iniciativy v dalších evropských zemích, ve kterých naše skupina působí

UniCredit

UniCredit je jednoduchou úspěšnou celoevropskou komerční bankou s plnohodnotným korporátním a investičním bankovnictvím, která přináší svou unikátní obchodní síť v západní, střední a východní Evropě své rozsáhlé klientské základně. UniCredit nabízí lokální i mezinárodní odbornost svým klientům prostřednictvím bezkonkurenčního přístupu k předním bankám na svých 13 hlavních trzích napříč svou evropskou bankovní sítí: Itálie, Německo, Rakousko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Maďarsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko. Ve spolupráci s mezinárodní sítí zastupitelských kanceláří a poboček obsluhuje UniCredit klienty i v dalších 16 zemích na celém světě.

UniCredit Foundation

Nadace UniCredit Foundation je firemní nadace založená v roce 2003 s cílem přispívat k rozvoji solidarity a filantropie v komunitách a v oblastech, ve kterých působí, především v regionech se zastoupením skupiny UniCredit. Prostřednictvím poskytování finančních prostředků a manažerských dovedností podporuje nadace UniCredit Foundation projekty se širokým společenským dopadem a inovacemi, které realizují místní neziskové organizace.

Zdroj informací

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

9. června 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.9993 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál