eMan začne pracovat pro německý Volkswagen

eMan začne pracovat pro německý Volkswagen

Společnost eMan uzavřela rámcovou smlouvu s německou automobilkou. Po dobu dvou let bude pražský softwarový dům dodávat IT služby včetně vývoje „chytrých“ uživatelských aplikací. Rámec smlouvy je 4,5 milionu eur.

Přes rok jednání zakončený vítězstvím v dodavatelském „hackathonu“ spojil českého vývojáře s jedním z největších automotive výrobců na světě. Díky celkové hodnotě smlouvy ve výši 4,5 milionů eur (přibližně 114,5 milionů korun) jde v případě eMan o jednu z největších zakázek roku. Součástí Volkswagen Group je už 30 let i největší tuzemský výrobce automobilů, Škoda, i přes vlastnictví budou však aplikace určeny pro samotnou značku Volkswagen.

„Všechny projekty jsou určeny exkluzivně pro značku Volkswagen. Do budoucna ale nevylučujeme i přesah mezi další značky vlastněné skupinou,“ dodává Jan Kučera z eManu, ředitel divize společnosti, pod kterou zakázka spadá.

Stěžejní bude konektivita vozů

Vývoj aplikací, převážně pak mobilních, bude spadat primárně do kategorie konektivity vozidla, laicky propojení informačních a komunikačních technologií mezi uživatelem a vozem. To může znamenat vzdálené ovládání automobilu, kontrolu množství paliva či stav baterií atp.

„Konektivita vozidel je v posledních letech velké téma celého průmyslu. V praxi vytahujeme data z různých měřících zařízení v automobilu v reálném čase, což umožní koncovému uživateli okamžitě sledovat jeho stav, a to třeba před tím, než vyrazí do práce, kdy si například vzdáleně zapne vytápění vozu,“ komentuje Kučera.

Úspěšný vstup na trh START a pozitivní roční zhodnocení analytiků

V minulém roce prošel eMan velmi důležitým milníkem, kdy uskutečnil IPO, a tak vstoupil na pražskou burzu. Společnost upsala na trhu START 914 tisíc akcií v celkové hodnotě 46,6 milionů korun. Úspěch se reflektoval i na značném převisu poptávky nad nabídkou se 111 procenty.

Společnost eMan úspěšně vstoupila na trh START pražské burzy 31. srpna 2020 a od té doby se cena akcií vyšplhala na současných 84 korun (zhodnocení 64 %). eMan předpokládá dlouhodobý růst svých výnosů o 20 % ročně. V roce 2021 by tak chtěla firma dosáhnout výnosů 210 milionů korun, EBITDA 21,5 milionu korun a čistého zisku 8,4 milionu korun.

Od roku 2022 by pak mohla společnost začít s výplatou dividendy na úrovni 40 procent čistého zisku, jak uvádí analytická zpráva poradenské společnosti STARTEEPO. Ta mimo jiné stanovila cílovou cenu akcie eMan pro rok 2021 na 86 korun s doporučením "držet“.

eMan

Společnost eMan je předním českým dodavatelem softwaru. Specializuje se na vývoj mobilních a webových aplikací a související služby, jako jsou UI/UX design, podpora a servis, outsourcing IT specialistů a poskytování konzultací. Zaměřuje se především na klienty z automobilového průmyslu, energetiky, bankovnictví, pojišťovnictví, průmyslu a služeb. Kvalitu námi vyvinutých řešení potvrzují desítky získaných ocenění. eMan působí v České republice a ve Spojených státech amerických. Od roku 2020 jsou akcie společnosti volně obchodovány na trhu PX Start na Burze cenných papírů Praha na burze RM-Systém, kterou provozuje Fio banka.

Trh START

Trh START spustila Burza cenných papírů Praha v roce 2017. START je trhem pro menší inovativní společnosti s hodnotou od velikosti 25 mil. Kč, které chtějí získat nový kapitál, případně jejichž majitelé chtějí částečně nebo zcela ze stávajícího podnikání vystoupit. START nepřináší možnosti jen emitentům, ale i investorům. Zaměřuje se zejména na profesionální investory, kteří se chtějí stát akcionáři i partnery úspěšných společností nabízených na trhu. Mezi již obchodované společnosti na trhu START patří například výrobce specializované obuvi Prabos plus a.s. či zpracovatel kůží KARO INVEST, a.s., který zde v loňském roce získal na svůj rozvoj 40 milionů korun.

Zdroj informací

eMan a.s. a NejBusiness.cz

Datum

8. června 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.8067 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál