Kancelářská budova Parkview získala certifikaci WELL

Kancelářská budova Parkview získala certifikaci WELL

Kancelářská budova Parkview na pražské Pankráci získala prestižní Certifikaci WELL, která hodnotí vliv na fyzické i psychické zdraví nájemců. Parkview je třetím projektem na českém trhu, který tuto certifikaci získal, a za všemi stojí Skanska.

Parkview, v loňském roce dokončená kancelářská budova na pražské Pankráci, získala díky Certifikaci WELL Core & Shell na úrovni Gold unikátní postavení na trhu. Jako jediná budova na českém trhu obdržela kombinaci tří prestižních certifikací, mezi které patří dále WELL Health-Safety Rating, vyvinutý certifikační systém pro potřeby v souvislosti s pandemií koronaviru, a enviromentální ocenění LEED, které ji řadí mezi nejzelenější budovy světa. S 97 body v certifikaci LEED je projekt druhou nejudržitelnější kancelářskou budovou na světě dokončenou v loňském roce.

„Certifikace WELL je pro nás uznání, že se nám daří kancelářské budovy stavět tak, aby se v nich lidé cítili dobře a prostor měl příznivý vliv na jejich zdraví. Parkview je během krátké doby už třetím naším projektem, se kterým jsme tohoto úspěchu dosáhli. Aspekt zdravého pracoviště je vzhledem k současné situaci velmi aktuální a já věřím, že přísná kritéria certifikace se stanou standardem pro stále více nových budov, stejně jako tomu je u těch našich,“ říká Eva Nykodymová, manažerka udržitelnosti v komerčním developmentu Skanska pro Českou republiku a Rumunsko.

Kontrola nebezpečných látek

Komise budovu Parkview hodnotila v několika kategoriích. Chválila například skutečnost, že byly provedeny přísné kontroly všech materiálů používaných během výstavby z hlediska jejich obsahu těkavých organických sloučenin. Ověřovala také použití nebezpečných chemických látek, jako je olovo, rtuť nebo polychlorované bifenyly, i nakládání s pesticidy. Kladné body budova z dílny proslulého newyorského architektonického studia Richard Meier & Partners Architects získala i za zdravý vstup do objektu, jehož součástí jsou čisticí zóny a zákaz kouření v blízkosti budovy.

„Komise si všímá i takových aspektů, jako je kvalita vody a přístup přirozeného denního světla, na které jsme při navrhování Parkview kladli důraz. Mám radost, že jsme obstáli i v kategoriích podporujících a motivujících ke zdravému stravování a fyzické aktivitě. S tím souvisí i bohaté zázemí pro cyklisty, kteří v Parkview mohou využívat mimo jiné i šatny se sprchami a zařízení na opravu kol. Nově jsme v rámci inovací certifikovali i kredity řešící nebezpečný odpad nebo opatření proti šíření pachů.“ dodává Eva Nykodymová.

Zelený design

Dalším aspektem, který komise WELL hodnotila, je vizuálně příjemné prostředí a začlenění zeleně. To v Parkview zajišťuje mimo jiné i odpočinkový prostor v atriu obklopený vzrostlými stromy a unikátní 16metrový lustr, navržený českým designérem Markem Číhalem. Budova se navíc nachází přímo u parku a nabízí tak výhledy do zeleně, a to včetně těch ze střešní terasy, která je přístupná všem nájemcům.

První kancelářskou budovou v České republice i střední Evropě s certifikací WELL Core & Shell se v dubnu 2019 stala stavba Visionary od Skanska. I její další budova Praga Studios v Karlíně následně získala certifikaci WELL na úrovni Gold. Obě budovy obdržely i zmíněnou enviromentální certifikaci LEED na úrovni Platinum, díky které se spolu s Parkview řadí ke světové špičce mezi udržitelnými kancelářskými budovami.

Certifikace WELL je založena na výzkumu podloženém důkazy, a zkoumá závislost mezi budovami, kde trávíme přibližně 90 % svého času, a jejich zdravotními dopady na jejich nájemce. Aby budova Parkview získala certifikaci WELL od IWBI (Internation WELL building institute), podstoupila přísné testování a závěrečné hodnocení provedené společností Green Business Certification (GBCI), která je třetí stranou a certifikačním orgánem pro WELL, zajišťující splnění všech požadavků WELL na úrovni Gold.

Skanska

Skanska je jednou z předních stavebních a projektových společností v Evropě. Mimo severské země působí v oblasti pozemního a inženýrského stavitelství v Polsku, České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Velké Británii. Provádí výstavbu komerčních nemovitostí na vybraných domácích trzích v Polsku, České republice, Rumunsku a Maďarsku, zatímco v oblasti rezidenčního územního rozvoje se angažuje v Polsku, České republice a ve Velké Británii s konceptem BoKlok. V roce 2020 dosáhla tržeb ve výši 26 miliard SEK a zaměstnávala přibližně 10 100 osob ve svých evropských provozech mimo severské země.

Zdroj informací

Skanska a.s. a NejBusiness.cz

Datum

7. června 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.4666 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál