VGP uzavřela dvě nájemní smlouvy se společností OKAY ve VGP Parcích Vyškov a Prostějov

VGP uzavřela dvě nájemní smlouvy se společností OKAY ve VGP Parcích Vyškov a Prostějov

Developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP podepsal hned dvě nájemní smlouvy se společností OKAY, českou firmou zaměřující se na prodej elektra a nábytku. Ta si dohromady pronajala více než 50 tisíc metrů čtverečních skladových prostor ve VGP Parku Vyškov a VGP Parku Prostějov. Nová hala ve Vyškově je již ve výstavbě a bude předána v září tohoto roku, čímž park dosáhne 100% obsazenosti. Budova v Prostějově bude připravena k užívání od ledna 2022. Oba projekty jsou realizované ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good.

„Oba parky jsou od sebe vzdáleny cca 30 minut jízdy a leží poblíž dálnic D1 a D46 umožňující rychlé spojení s Prahou, Brnem i Olomoucí, stejně jako sousedními státy. Kromě toho Prostějovem i Vyškovem prochází důležitá železniční trať. U obou lokalit tak mohu vyzdvihnout jejich strategickou pozici v centru Moravy, která je pro OKAY výhodná jak kvůli dopravní dostupnosti, tak pro svou kvalifikovanou pracovní sílu těžící z dlouhodobé industriální tradice,“ komentuje Šárka Havlíčková, commercial officer společnosti VGP.

Společnost OKAY je ryze česká firma zaměřující se na prodej elektra a nábytku, v čemž se řadí k české i slovenské špičce. V současnosti provozuje celkem 140 kamenných prodejen a vlastní e-shopy. Společnost na tuzemském trhu působí již 27 let a pracuje pro ni více než 1 500 zaměstnanců, franšízantů a vyškolených specialistů.

„Na trhu vidíme obrovskou příležitost dalšího růstu a posílení skladovacích a logistických kapacit je pro tento růst klíčové. Nechceme žádné okrajové a technicky zastaralé sklady, ale ty nejlepší a nejmodernější prostory a technologie, abychom mohli zrychlit procesy skladování a doručování zboží na prodejny a ke koncovým zákazníkům. Díky strategické poloze skladů ve Vyškově a Prostějově budeme schopni pokrýt celou Českou a Slovenskou republiku výrazně rychleji než dříve,“ uvedl Jindřich Životský, majitel společnosti OKAY.

„Tyto transakce potvrzují současný trend, kdy rychle rostoucí společnosti zaměřené na maloobchod včetně e-commerce potřebují více skladových prostor pro rozvoj svých aktivit. Společnost VGP nabídla velice kvalitní logistické haly ve vynikajících lokalitách, což dále podpoří obchodní činnost společnosti OKAY,“ vysvětluje Vít Zdráhal, vedoucí zastupování pronajímatelů a nájemců v týmu průmyslových nemovitostí ze společnosti Cushman & Wakefield, která pronájmy zprostředkovala. Jiří Kristek, vedoucí týmu pronájmu průmyslových nemovitostí a nákupních parků v téže společnosti, doplňuje: „Těší nás, že se takto významnou transakci povedlo uskutečnit, především díky výtečné spolupráci s oběma společnostmi.“

VGP Park Vyškov se nachází v severní části Jihomoravského kraje přibližně 40 km od Brna v průmyslové lokalitě Marchanice. Rozprostírá se na cca 5,4hektarovém pozemku s pronajímatelnou plochou 28 199 m², která je nyní plně obsazena.

VGP Park Prostějov vzniká na rozsáhlém brownfieldu na místě bývalého Oděvního podniku Prostějov s plochou přes 13,9 hektaru. VGP zde plánuje realizovat více než 46 000 m² pronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu. Aktuálně je ještě dostupných 30 000 m². Mezi budoucí nájemce patří ITAB Shop Concept CZ, twd CZ a OKAY.

VGP

VGP je celoevropský developer, manažer a vlastník špičkových logistických a semi-industriálních nemovitostí. Provozuje plně integrovaný podnikatelský model s kapacitou a dlouhodobou expertizou napříč dodavatelským řetězcem. Společnost má rozvinuté portfolio pozemků o aktuální rozloze 8,54 milionu m² a strategicky se zaměřuje na výstavbu business parků. Společnost byla založena v roce 1998 jako rodinný developer nemovitostí v České republice. Dnes, s cca 300 zaměstnanci, VGP vlastní a provozuje aktiva v 11 evropských zemích, a to jak přímo, tak prostřednictvím společných podniků. K prosinci 2020 dosáhla hrubá hodnota aktiv skupiny VGP, včetně 100 % společných podniků, 3,84 miliardy EUR a čistá hodnota aktiv společnosti (EPRA NAV) 1,35 miliardy EUR. Společnost VGP je kótována na burze Euronext Brussels a na Pražské burze cenných papírů (ISIN: BE0003878957).

Zdroj informací

VGP - industriální stavby s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

6. června 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.6157 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál