Axis uvádí multisenzorovou IP kameru, která zajistí 180° panoramatický záběr s neuvěřitelnými detaily

Axis uvádí multisenzorovou IP kameru, která zajistí 180° panoramatický záběr s neuvěřitelnými detaily

Společnost Axis Communications představuje novou multisenzorovou síťovou kameru AXIS Q3819-PVE určenou k pokrytí extrémně širokého záběru s plnými detaily při snímkování 30 fps, kterou lze instalovat v široké škále montážních variant. Kamera je ideální k monitorování velkých otevřených ploch nebo k pokrytí několika různých směrů sledování.

Novinka v portfoliu Axis, vícesenzorová IP kamera AXIS Q3819-PVE, je perfektní volbou pro řešení dohledu nad rozsáhlými oblastmi a detailní přehled o dění na velké ploše. Obraz snímá v úhlu až 180° horizontálně (38° svisle), má velice flexibilní možnosti instalace a uspěje i za náročných světelných podmínek. Čtyři senzory vytvářejí plynule na sebe navazující záběry, které společně generují jeden souvislý obraz v rozlišení až 14,2 megapixelů bez jakýchkoli viditelných přechodů (8 192×1 728, a to v jediném spojitém videostreamu při 30 snímcích za sekundu). Kamera je proto ideální volbou pro městské instalace (např. k monitorování náměstí a velkých prostor), sledování perimetru v kritické infrastruktuře a průmyslových závodech, videodohled na terminálech letišť, nádražích nebo ve stanicích metra nebo k vnitřnímu a venkovnímu zabezpečení škol či nákupních center, včetně jejich parkovišť. Kamera má krytí IP66/67 a IK10 proti vandalům.

AXIS Q3819-PVE se snadno instaluje díky široké škále příslušenství pro různé typy montáží – zarovnanou, zapuštěnou, zavěšenou nebo pro instalaci dvou kamer zády k sobě, čímž pokryjí záběr v rozsahu plných 360° (k tomu lze využít držák pro dvě kamery AXIS T94V01C). Objektivy kamery se dodávají již zaostřené v rámci základního továrního nastavení, takže na místě instalace již není nutné provádět žádné doostření. Navíc má kamera vestavěné motory umožňující vzdálené ovládání funkcí otočení, naklopení a posunu (Pan/Tilt/Roll) pro snadné nastavení požadovaného úhlu snímání.

Kamera nabízí i chytré spárování se síťovými reproduktory Axis pomocí technologie edge-to-edge. Můžete tak do dohledového systému snadno připojit audio zařízení, která umožní např. automaticky přehrát narušitelům hlasové varování. Kromě toho lze díky aplikaci AXIS Object Analytics detekovat a klasifikovat osoby i vozidla.

AXIS Q3819-PVE disponuje i technologií širokého dynamického kontrastu s parametry pro forenzní expertízu označovanou jako Wide Dynamic Range - Forensic Capture a díky Lightfinder 2.0 dokáže i při špatném osvětlení poskytovat barevný obraz vynikající kvality. Kromě výše uvedeného je nová kamera vybavena kompresní technologií Axis Zipstream pro kodeky H.264 a H.265, která významně redukuje datový tok a nároky na úložiště, aniž by došlo ke kompromisu v obrazové kvalitě.

Navíc nabízí i pokročilé bezpečnostní funkce, jako je Axis Edge Vault, která chrání ID zařízení Axis a zjednodušuje autorizaci zařízení Axis ve vaší síti. Pro naprostý klid mysli obsahuje i modul Trusted Platform Module (TPM), jenž má certifikát FIPS 140-2 úrovně 2. Samozřejmostí jsou pak funkce jako podepsaný firmware a mechanismus Secure Boot, díky nimž má uživatel záruku, že je nainstalovaný pouze autorizovaný firmware a kamera je chráněna proti kybernetickým útokům.

Mezi klíčové vlastnosti kamery AXIS Q3819-PVE patří:

  • 14 MP obraz z více senzorů s plynulým propojením
  • Pokrytí 180° vodorovně, 38° svisle
  • AXIS Object Analytics
  • AXIS Edge Vault a TPM modul
  • Vestavěné motory pro otáčení/naklápění/posun

S kamerou AXIS Q3819-PVE získáte výhody čtyř kamer, přičemž zaplatíte pouze za jednu. V praxi to znamená jen jednu instalaci, potřebu jediného kabelu pro data i napájení a jednu IP adresu s jedinou licencí pro software ke správě videa (VMS), nebo také jedinou licenci jakéhokoli softwaru pro videoanalýzu, který se rozhodnete do kamery nainstalovat.

AXIS Q3819-PVE je v České republice k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou koncovou cenu 51.000 Kč.

Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu.

Zdroj informací

Axis Communications a NejBusiness.cz

Datum

5. června 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.7997 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál