Plánujete podnikat ve Středočeském kraji? Nejlépe v Brandýse nad Labem

Plánujete podnikat ve Středočeském kraji? Nejlépe v Brandýse nad Labem

Srovnávací výzkum Město pro byznys jednoznačně ukázal, že Brandýs nad Labem-Stará Boleslav je podnikatelsky nejatraktivnějším městem v celém Středočeském kraji. Zasloužil se o to vstřícný přístup radnice k podnikatelům i výhodné podmínky pro podnikání. Na druhé příčce se v kraji umístily Říčany a na třetí Kutní Hora. Srovnávací výzkum zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice.

V Brandýse se podnikatelské prostředí rozvíjí

Město podnikatele láká výbornou dopravní dostupností a dynamickým rozvojem podmínek, které z něj dělají atraktivní místo pro podnikání. To se projevuje nejen v kraji vysoce nadprůměrným počtem malých a středních firem, ale také aktuálně rychle narůstajícím počtem firem i živností. S tím jde ruku v ruce vysoký nárůst počtu obyvatel a také počet dokončených bytů na 1000 obyvatel. Dlouhodobě nezaměstnaných je tu přitom velmi málo. Radnice místní rozvoj podporuje, o čemž svědčí vysoký podíl kapitálových výdajů na celkových výdajích, při srovnání s ostatními městy v regionu dosahuje rovněž výborné úrovně podíl výdajů věnovaných na vzdělávání. Skvělého výsledku dosáhla radnice rovněž v testu elektronické komunikace, který fiktivními podnikatelskými dotazy ověřuje, jak rychle a kvalitně na ně reaguje místní živnostenský úřad.

„Já jsem strašně šťastný, že jsme opět dosáhli takového významného výsledku. Postupujeme pomalu, ale postupujeme systematicky a myslím si, že vedení radnice, které je ve svém druhém volebním období, pro to udělalo maximum a bude do konce volebního období realizovat ještě další věci. Myslím si, že to, co se hlavně povede, bude v oblasti dopravy, dopravní obslužnosti a také dopravní systém v rámci města. Nebude to jen aktivita města, musím po pravdě říci, že to bude ve spolupráci se Středočeským krajem,“ říká starosta Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi Vlastimil Picek.

V Říčanech vzrůstá počet podnikatelů, Kutná Hora má kvalitní webové stránky

Říčany si s krajským vítězem příliš nezadají, pokud jde o dopravní dostupnost, stejně tak i o výborné možnosti pracovního trhu. Ekonomické ukazatele napovídají, že radnice věnuje dostatečné prostředky na podporu veřejné dopravy. V rámci Středočeského kraji nabízí Říčany nadprůměrný počet úředních hodin, během nichž si nejen podnikatelé mohou vyřídit vše potřebné. V bronzové Kutné Hoře se daří malému a střednímu podnikání, ve městě přibývá i ekonomicky aktivních obyvatel. Radnice se zaměřuje především na podporu bydlení a kultury, o čemž svědčí v regionu nadprůměrné výdaje na tyto oblasti. Vynikající úroveň z pohledu podnikatele mají webové stránky města, na nichž jsou v přehledné podobě dostupné všechny podstatné informace, které jsou potřeba pro podnikání a komunikaci s veřejnou správou.

Srovnávací výzkum Město pro byznys již třináctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR. Pořadí se vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Celorepublikové výsledky budou v letošním ročníku poprvé převáženy výsledky srovnávacího výzkumu zaměřeného na kraje Místo pro život. Místo dobré pro podnikání by totiž mělo být i dobrým místem pro život! Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem Stavební skupina EUROVIA CS a Svaz měst a obcí ČR.

Zdroj informací

Město pro byznys a NejBusiness.cz

Datum

4. června 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4291 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál