Evropská realitní společnost kupuje 2500 bytů v Polsku za 3,1 miliardy švédských korun (7,8 miliardy Kč)

Evropská realitní společnost kupuje 2500 bytů v Polsku za 3,1 miliardy švédských korun (7,8 miliardy Kč)

Společnost Heimstaden Bostad, třetí největší poskytovatel nájemního bydlení v Evropě, kupuje v Polsku 2 500 bytů od společnosti Budimex Nieruchomości, jednoho z největších developerů v zemi, za 3,1 miliardy švédských korun (7,8 miliardy Kč). Díky této transakci se společnost Heimstaden Bostad stane v následujících letech předním poskytovatelem nájemního bydlení v Polsku.

Heimstaden kupuje od Budimexu 2 500 bytů v různých fázích výstavby, což představuje přibližně 40 % současného portfolia polského developera. Tyto nemovitosti převezme Heimstaden v průběhu následujících dvou až pěti let.

„Dnes oznámená transakce z nás v následujících letech udělá největšího soukromého pronajímatele bytů v Polsku. Získáme byty nejen ve Varšavě, ale také v Gdaňsku, Krakově, Vratislavi a v Poznani,“ komentuje transakci Stanislav Kubáček, šéf akvizičního týmu Heimstadenu pro střední a východní Evropu a Německo. Heimstaden se bude podílet na jejich designu, část z nich vybaví nábytkem a pro jejich nájemníky připraví další služby (recepce, kavárny, obchody a podobně).

Základní vizi společnosti představuje nabídka dlouhodobého a stabilního nájemního bydlení s konceptem tzv. Přátelských domovů (Friedly Homes). „Naším hlavním cílem je, aby měli naši zákazníci co největší prospěch z našeho profesionálního přístupu a zájmu o dlouhodobé, zodpovědné a stabilní bydlení. Velký důraz klademe na sociální a ekologickou udržitelnost, kvalitu života zákazníků i zaměstnanců. Náš koncept Přátelských domovů kromě jiného znamená, že investujeme nejen do domů a našich zákazníků, ale také do lokalit v jejich okolí," vysvětluje Stanislav Kubáček.

Polská společnost Budimex Nieruchomości staví byty již více než dvacet let. Dnes bylo také oznámeno její převzetí českým developerem Crestyl a polskou investiční skupinou Cornerstone.

V posledních šesti měsících oznámila společnost Heimstaden dvě podobné transakce v Polsku. Od developera Marvipol koupila více než 700 bytů, které budou dokončeny v letošním a příštím roce. A polská firma Eiffage ji dodá v letech 2022 a 2023 dalších 640 bytů. Celkem tak má Heimstaden v příštích pěti letech zaručeno převzetí přibližně 4 000 bytů v pěti městech. Koncem tohoto roku uvede na trh první z těchto nájemních nemovitostí ve Varšavě.

Poradci společnosti Heimstaden Bostad při této transakci byli Dentons (právní), Deloitte (daňové), Arcadis (technické), Leach & McGuire (provozní) a JLL (obchodní).

Heimstaden

 

Heimstaden je přední evropská realitní společnost zaměřující se na pořizování, pronájem, rozvoj a správu bytových a komerčních prostor. Našimi hodnotami jsou Péče, Odvaha a Otevřenost. Jejich prostřednictvím vytváříme Přátelské domovy pro naše zákazníky. Společnost Heimstaden spravuje více než 114 000 bytů v celkové hodnotě přibližně 179 miliard švédských korun (448 miliard Kč).

Zdroj informací

Heimstaden Czech s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

31. května 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.9533 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál