DB Schenker bude do konce roku 2021 doručovat ve všech městech v Norsku bez emisí CO2

DB Schenker bude do konce roku 2021 doručovat ve všech městech v Norsku bez emisí CO2

Logistická společnost DB Schenker si vytyčila ambiciózní cíl – do konce roku 2021 chce zásilky ve všech větších norských městech doručovat s nulovými emisemi. Tohoto cíle už se podařilo dosáhnout v hlavním městě Oslu díky vzniku terminálu Oslo City Hub. Je to první zelené distribuční centrum svého druhu na světě, kde byl celý dieselový vozový park nahrazen plně elektrickou flotilou nákladních vozů.

Nyní přišla řada i na zbytek Norska. DB Schenker investoval do nového vozového parku elektrických vozidel a letos na jaře uvedl do provozu 25 nových elektrických nákladních vozů a dodávek. Elektrický vozový park bude nyní tvořit celkem 42 nákladních vozidel a 5 jízdních kol, což v Norsku přispěje k významnému snížení emisí CO2 až o 1 500 tun ročně.

Investice do udržitelné městské logistiky budou pokračovat po celý rok 2021, dokud DB Schenker nedosáhne svého cíle 100% elektrické distribuce ve všech velkých norských městech. Zapojení elektrických vozidel je součástí globálního cíle skupiny DB Schenker Group, tedy dosažení 100 % bezemisního doručování ve městech do roku 2030. DB Schenker využije získané zkušenosti z Norska při zavádění dalších elektrických vozidel v řadě evropských velkoměst.

DB Schenker

DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Zajišťuje mezinárodní výměnu zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelského řetězce a poskytování komplexních logistických řešení – od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací. Celosvětovou síť DB Schenker tvoří přes 2100 poboček ve vice než 130 zemí, kde dohromady zaměstnává téměř 77 tisíc spolupracovníků.

V České republice má DB Schenker prostřednictvím SCHENKER spol. s r. o. silné zastoupení – 2200 kvalifikovaných spolupracovníků na 22 pracovištích po celé České republice. Díky tomu dokáže být svým zákazníkům a obchodním partnerům co nejblíže a pružně reagovat na jejich požadavky. Při poskytování služeb společnost dbá na ochranu životního prostředí a zdrojů. Rovněž přebírá aktivní roli při utváření sociálního a ekonomického prostředí a snaží se přinášet užitek nad rámec společnosti.

Zdroj informací

DB Schenker a NejBusiness.cz

Datum

29. května 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.8459 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál