Koch Industries spolupracuje s Mobile Industrial Robots na dodávkách autonomních mobilních robotů

Koch Industries spolupracuje s Mobile Industrial Robots na dodávkách autonomních mobilních robotů

Mobile Industrial Robots (MiR), mezinárodní lídr na trhu autonomních mobilních robotů (AMR), oznámil globální strategickou spolupráci s jedním z největších světových holdingů Koch Industries. V roce 2020 začal MiR spolupracovat s Guardian Industries, dceřinou společností Koch Industries, kdy Guardian Industries testoval různá řešení pro automatizaci vnitropodnikové dopravy s cílem optimalizovat produktivitu a interní pracovní toky. Výrobní tým firmy nasadil roboty MiR ve dvou lokalitách ve Spojených státech. Úspěch těchto pilotních projektů vyústil v dohodu mezi společnostmi Koch Industries a MiR o globálním posouzení projektu.

„Tuto strategickou dohodu jsme uzavřeli se společností MiR, protože má kapacitu a rozsáhlé znalosti, které nám pomáhají zefektivňovat a optimalizovat naše logistické operace," řekl Antonio Blanco, Global Category Manager v Guardian Industries. „MiR nabízí flexibilní automatizační řešení, které lze přizpůsobit našim současným i budoucím provozním potřebám. Technologii implementujeme na mnoha našich lokalitách, protože MiR považujeme za dlouhodobého partnera se zkušenostmi a schopnostmi, díky nimž nás podpoří v dosahování našich cílů produktivity.“

MiR nabízí pět různých mobilních robotů a má nejširší škálu AMR robotů na trhu pro různé přepravní úkoly, od přepravy menších dílů až po manipulaci s těžkými náklady do 1000 kg. Roboty také mohou automaticky vyzvedávat, přepravovat a doručovat palety. Kolaborativní a autonomní mobilní roboty MiR pro výrobu jsou navrženy tak, aby prováděly úkony po boku pracovníků a ulevily jim tak od různých fyzicky namáhavých prací. Díky tomu se pracovníci mohou soustředit na hodnotnější úkoly.

MiR roboty je možné vybavit různými top moduly v závislosti na potřebách zákazníků. Všestrannost robotů je dalším klíčovým důvodem, proč se Guardian Industries rozhodla spolupracovat s MiR, a proč další společnosti skupiny Koch také vyhodnocují možné implementace.

Guardian Industries plánuje nasadit technologii v celé organizaci. „Budeme implementovat roboty v několika závodech s různým uspořádáním a produkty, takže je pro nás důležité mít logistické řešení, které se vejde do všech typů prostředí a snadno se přizpůsobí novým úkolům. A to je přesně to, co MiR nabízí, “ říká Peter Westrick, technický manažer pro manipulaci s materiálem.

„Těší nás tato nová spolupráce, a že můžeme přispět k dosažení cílů firmy na produktivitu nasazením našich flexibilních, kolaborativních a bezpečných mobilních robotů,“ řekl Christian Clausen, obchodní ředitel společnosti MiR. „Vidíme velký potenciál napříč průmyslovými odvětvími pro optimalizaci interních logistických pracovních toků, od příchozí a odchozí logistiky až po manipulaci s materiálem ve výrobních závodech. Naše roboty certifikované pro odvětví průmyslové výroby lze nasadit přímo do těchto různých pracovních toků."

„Prostředí v závodech jsou v dnešní době agilní a vysoce dynamická, lidé, zařízení, palety a další překážky se mohou objevit v dříve volných průchodech," dodal Ch. Clausen. „Naše mobilní roboty velmi dobře vyhovují těmto neustále se měnícím prostředím. Díky kolaborativní autonomní navigaci našich robotů se automatizovaná přeprava materiálu stává flexibilní a snadno přizpůsobitelná bez dalších nákladů nebo narušení procesů. “

Guardian Industries

Guardian Industries, globální společnost se sídlem v Auburn Hills v Michiganu, provozuje zařízení po celé Severní a Jižní Americe, Evropě, Africe, na Středním východě a v Asii. Provozy Guardian zaměstnávají 15 000 lidí a vyrábějí vysoce odolné plavené sklo; skleněné výrobky pro architektonické, bytové, interiérové, dopravní a technické skleněné aplikace; a vysoce kvalitní pochromované a lakované plastové komponenty pro automobilový průmysl. Guardian je stoprocentní dceřinou společností firmy Koch Industries, Inc.

Koch Industries

Společnost Koch Industries, Inc. se sídlem ve Wichitě v Kansasu je jednou z největších privátně vlastněných společností v Americe s odhadovaným ročním obratem až 115 miliard dolarů, jak uvádí časopis Forbes. Vlastní různorodou skupinu firem zabývajících se rafinací, chemickými látkami a biopalivy; spotřebním zboží; hnojivy; polymery a vlákny; systémy řízení procesů a znečištění; elektronikou, softwarem a analýzou dat; minerály; sklem; automobilovými komponenty; farmařením, obchodování s komoditami a investicemi. Od roku 2003 investovaly společnosti Koch do růstu a zlepšení téměř 133 miliard dolarů. Díky působení ve více než 70 zemích zaměstnávají společnosti Koch po celém světě 122 000 lidí, z toho okolo 62 000 ve Spojených státech. Od ledna 2009 do současnosti získaly společnosti Koch více než 1300 ocenění za bezpečnost, environmentální dokonalost, správu komunity, inovace a služby zákazníkům.

Mobile Industrial Robots

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR) vyvíjí a dodává nejpokročilejší kolaborativní a bezpečné autonomní mobilní roboty (autonomous mobile robots – AMRs) na trhu. Tyto roboty umožňují rychlé, snadné a nákladově efektivní řízení interní logistiky, přičemž zaměstnancům umožňují vykonávat produktivnější činnost. Inovativní roboty od MiR již nasadily stovky velkých a středně velkých výrobních společností, logistických center a též řada nemocnic po celém světě. MiR, jako světový lídr na trhu, velmi rychle vytvořil globální distribuční síť ve více než 60 zemích a má regionální kanceláře v New Yorku, San Diegu, Singapuru, Frankfurtu, Barceloně, Tokiu a Šanghaji. Společnost hned od svého založení v roce 2013 rychle rostla a v období od 2015 do 2020 se její tržby zvýšily o 1 246 %. Firma se sídlem v dánském Odense byla založena a je řízena odborníky s dlouholetou zkušeností z dánského robotického průmyslu. V roce 2018 byla koupena společností Teradyne, předním dodavatelem automatizačního vybavení pro testování. V České republice a na Slovensku dodávají produkty MiR na trh společnosti AMTECH spol. s r.o., DREAMland PLC a MTS.

Zdroj informací

Mobile Industrial Robots a NejBusiness.cz

Datum

28. května 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3544 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál