Telemedicína není otázka daleké budoucnosti

Telemedicína není otázka daleké budoucnosti

Pandemické období do jisté míry nahrálo nutnosti českého systému péče o zdraví v procesu modernizace v oblasti digitální medicíny. V současné době funguje v České republice zatím jediná plně virtuální nemocnice uLékaře.cz, která je průkopníkem v oblasti telemedicíny a už 14 let si klade za cíl zefektivnit a zkvalitnit naše zdravotnictví. Služba zajišťuje především online poradenství veřejnosti i zaměstnancům firem, které jsou součástí programu Zdraví a prevence, a v případě potřeby pomůže i s objednáním k odbornému lékaři. Velkou výhodou je 24hodinová „otevírací doba“ 7 dní v týdnu a pro uživatele bez dlouhého čekání díky více než 350 spolupracujících praktických lékařů, pediatrů a specialistů.

V posledních letech roste zájem o zdravý životní styl i zvýšenou péči o sebe samého. Stejně tak se neustále zvyšuje povědomí o tom, že preventivní péče je důležitá. Proto mít možnost využít komplexní preventivní program či tuto zdravotní péči jako firemní benefit pro sebe i svou rodinu ocení každý zaměstnanec. Pro veškeré případy existuje i mobilní aplikace, kde si zájemci mohou vybrat, zda potřebují poradit se s lékařem nebo rovnou objednat ke konkrétnímu specialistovi kdekoliv v ČR. Na dotazy odpovídá praktický lékař do 6 hodin, spíše ale dříve a v případně nutnosti vás nasměruje k návštěvě lékaře příslušné specializace, například gynekologie, chirurgie, ortopedie či psychologie. Místo a čas se odvíjí od přání a možností uživatele.

Službu využívá stále více firem, které tak dávají možnost svým zaměstnancům zdarma využít možnost online poradny z pohodlí domova či pracoviště. „Víme, že firmám se péče o zdraví jejich zaměstnanců vyplácí. Šetří čas, zajišťuje dostupnost zaměstnanců na pracovišti a jejich lepší soustředěnost i výkonnost. Prevence a rychlé reakce totiž stojí méně než následná léčba nemoci, a to si zaměstnavatelé i lidé začínají uvědomovat,“ říká chirurg Tomáš Šebek, jeden ze zakladatelů služby uLékaře.cz, která předběhla svou dobu.

Neustále rostoucí počet klientů, jejich spokojenost a nesporně i nedávné okolnosti spojené s koronavirem spoustu lidí i z řad odborníků přivedlo k zamyšlení, že si tato doba žádá moderní přístup a jak je důležitá existence služby uLékaře.cz. Zakladateli tohoto projektu jsou dlouholetí přátelé a podnikatelé Tomáš Šebek a Rudolf Ringelhán, kteří firmu od začátku vedou a posouvají tím správným směrem. Tomáš Šebek je především lékař se zálibou v technologiích. Nejvíce ho však zajímá a baví problematika trvale udržitelného zdraví, tedy prevence. Cílem Rudolfa Ringelhána je zase propojit medicínu a technologii. Jejich prozatím posledním velkým úspěchem je titul a první místo jako EY Společensky prospěšný podnikatel roku 2020.

Zdroj informací

uLékaře.cz Health Care, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

26. května 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.0205 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál