Fond Accolade investoval v Německu do vývoje a výzkumu

Fond Accolade investoval v Německu do vývoje a výzkumu

Fond Accolade investoval v prvním čtvrtletí do moderní haly pro lehkou výrobu, výzkum a vývoj v německé Bochumi a chystá další rozšíření o stovky tisíc metrů čtverečných. Jednička roku 2020 v rámci žebříčku Top Real-Estate Funds Hospodářských novin přinesla svým investorům na tříletém horizontu průměrný roční výnos 10,72 %. Poptávka po průmyslových nemovitostech díky boomu e-commerce a logistiky stále roste a s ní i zájem investorů o segment moderní byznys infrastruktury.

„Podle odhadů analytiků se bude poptávka po moderních prostorách pro podnikání neustále zvyšovat. CBRE dokonce uvádí, že 64 % z oslovených top logistických firem považuje expanzi v oblasti velkých měst za naprostou prioritu. Téměř polovina se pak nebrání ani dosud přehlíženým lokalitám. Jak víte, z mnoha z nich jsme v ČR i v Polsku udělali logistické i e-commerce huby. Příkladem ať je Štětín nebo Chebsko. Když se pak podíváme na druhý klíčový segment dnešní doby, on-line nakupování, i díky dynamickému vývoji v rámci pandemického roku, se jeho podíl na celkovém maloobchodu v České republice zvedl na rekordních 16 %. Vzhledem k tomu, že už dnes je cca 60 % našeho portfolia přímo navázáno na logistiku a e-commerce, myslím, že i nás čekají nejen expanze stávajících úspěšných lokalit, ale také objevovaní nových center moderního byznysu,“ komentuje Milan Kratina, předseda představenstva Accolade Industrial Fund.

„Není to však jen o dopravě a shopování na netu. V rámci našeho Fondu pozorujeme dlouhodobý trend, kdy jsou moderní haly čím dál více lákadlem pro nájemce, kteří mají výrobní provozy s přidanou hodnotou výzkumu a vývoje. Stejně jako je to u naší nejnovější akvizice v německé Bochumi, kam se nastěhoval mezinárodního výrobce a dodavatel techniky pro železniční dopravu Faiveley a 50 % z jeho 20 000 m² tvoří právě výroba, vývoj a výzkum unikátních brzdových systémů. V nadcházejících letech lze očekávat, že se Evropské cestování na krátkých tratích bude částečně přesouvat z letadel na koleje. Tato transakce trendy většího důrazu na oblast „engineeringu“ a současně ekologičtějšího způsobu cestování jen potvrzuje. Akvizice parku v nejdůležitější průmyslové oblasti Porýní v blízkosti Dortmundu, Essenu a Düsseldorfu je zároveň dalším důležitým krokem nejen v balancování odvětví nájemců, ale také geografické diverzifikaci našeho portfolia. Kromě domácí kotliny totiž máme v našem Fondu po Polsku také první západní trh,“ dodává Kratina.

V následujících šesti měsících je k akvizici do Fondu připraveno množství zajímavých projektů včetně expanze stávajících lokalit v České republice a v Polsku. Zároveň Fond brzy přivítá i první nemovitost na slovenském trhu. Celkově letos míří Fond Accolade na rozšíření portfolia o bezmála 300 000 m².

Fond i nadále roste ve všech sledovaných oblastech. K 30. 4. 2021 tvoří jeho portfolio 970 367 m² pronajímatelné plochy pro moderní podnikání, 17 udržitelných průmyslových parků, které využívá 66 nájemců světových značek. Celková hodnota portfolia Fondu dosahuje téměř 20 miliard.

Accolade Industrial Fund byl založen v roce 2014 a zaměřuje se na investice do nejmodernějších plně pronajatých průmyslových nemovitostí v Evropě. Mezi jeho nájemce patří například DHL, Tchibo, Assa Abloy, KION, Vive či Schenker. Stav fondu k 30. 4. 2021, + 7 % p. a. očekávaný výnos, 970 367 m² zastavěné plochy v portfolio, 756 mil. EUR oceněná hodnota fondu, 17 moderních průmyslových parků, 66 spolehlivých nájemců, 1 400 + investorů, + 10,72 % výnos za poslední tři roky v korunové a + 10,14 % v eurové třídě (minulá výkonnost není zárukou ani indikátorem budoucích výsledků; na investice mají vliv také fluktuace ve směnných kurzech).

Zdroj informací

Accolade Holding, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

26. května 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.7756 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál