Do podpory zlínské zoo se zapojila nejen firma Continental Barum, ale i její zaměstnanci

Do podpory zlínské zoo se zapojila nejen firma Continental Barum, ale i její zaměstnanci

Zlínská zoo je druhou nejnavštěvovanější zoologickou zahradou v České republice. V roce 2019 zaznamenala rekord v návštěvnosti, kdy jejími branami prošlo přes 680 000 návštěvníků. Zoo nabízí ve svém areálu k vidění více než 230 druhů zvířat, z nichž většina patří mezi vzácné a ohrožené živočišné druhy.

Z důvodu protikoronavirových opatření, které střídavě platily v průběhu roku 2020, vstoupila zlínská zoo do nového roku 2021 ve velmi špatné ekonomické kondici. Musely být zastaveny opravy a zabrzdil se plánovaný rozvoj areálu. Další téměř čtyřměsíční uzavření v úvodu tohoto roku a volání o pomoc pro zvířata v zoo se vedení společnosti Continental Barum rozhodlo věnovat na zajištění odpovídajících chovatelských podmínek, krmení a tepelnou pohodu v pavilonech a vnitřních expozicích zlínské zoo, finanční částku ve výši 50 000 korun.

„Jsme rádi, že jsme mohli rozšířit řady partnerů zlínské zoo, která patří určitě k nejkrásnějším u nás a chápeme složitou situaci při zajištění standardního provozu v době totálního uzavření zoologické zahrady a výpadku veškerých příjmů ze vstupného. Chceme prostě zachovat zlínskou zoo tak, aby i nadále dělala radost všem jejím návštěvníkům pro následující roky,“ vysvětlil Libor Láznička rozhodnutí lokální CSR komise o poskytnutí daru.

Poskytnutý dar tak například umožní masitou stravu pro tři tygřice na 35 dnů nebo tříměsíční zajištění potravy pro skupinu všech 20 klokanů či půlroční dobroty pro párek pand červených.

Zlínská zoo s radostí přivítala věnovaný sponzorský dar. I když je Zoo Zlín již od 12. dubna opětovně otevřena, každá finanční pomoc je pro zoo velmi vítaná. „Velmi si vážíme poskytnutého finančního daru. Děkujeme společnosti Continental Barum za pomoc a podporu, částku do poslední koruny využijeme pro zajištění krmení pro chovaná zvířata,“ poděkoval za dar ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

O návrhu a možnosti, jak zlínskou zoo podpořit, se mohli dočíst i zaměstnanci společnosti v článku v zaměstnaneckých novinách Profil. Mnoho z nich reagovalo tím, že na výzvu, jak pomoci, zakoupilo spolu se svými dětmi poukaz na Zvíře na víkend. U mnoha rodin zaměstnanců tak své místo přes víkend měli lvi, sloni, surikaty nebo pandy.

Continental AG

Společnost Continental vyvíjí pokrokové technologie a nabízí služby pro udržitelnou a propojenou mobilitu lidí a jejich majetků. Technologická společnost založená roku 1871 nabízí bezpečná, účinná, inteligentní a cenově dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravu a přepravu. V roce 2020 dosáhla společnost Continental obratu 37,7 miliard eur a v současné době zaměstnává více než 235 000 pracovníků v 58 zemích a trzích. V roce 2021 společnost Continental slaví 150 let od založení.

Divize pneumatik má v současnosti 24 výrobních a vývojových míst po celém světě. Jako jeden z předních světových výrobců pneumatik, který zaměstnává kolem 56 000 zaměstnanců, generovala v roce 2020 tržby ve výši 10,2 miliardy eur. Continental se v oblasti výroby pneumatik řadí mezi technologické leadery a nabízí širokou řadu produktů pro osobní i nákladní vozy a pro jednostopá vozidla. Prostřednictvím neustálých investic do výzkumu a vývoje zásadním způsobem přispívá k zajištění nákladově efektivní a ekologické mobility zákazníků. Portfolio divize pneumatik obsahuje také služby zaměřené na obchod s pneumatikami a jejich použití ve flotilách, stejně jako digitální systémy řízení pro pneumatiky nákladních vozidel.

Continental AG je v České republice zastoupen výrobními a prodejními jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Jičíně, Otrokovicích, Ostravě, Horšovském Týně a také sesterskou společností Vitesco Technologies ve Frenštátě pod Radhoštěm, Trutnově a Ostravě. Slovenskou republiku zastupují výrobní závody Púchov, Zvolen a Dolné Vestenice. V Česku zaměstnává koncern Continental AG celkem na 17 200 zaměstnanců. Do portfolia společnosti patří pneumatiky značek Continental, Barum, Matador, Semperit a General Tire.

Zdroj informací

CONTINENTAL BARUM, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

17. května 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.9444 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál