Výrobce pružin posílá z Prostějova pomoc do Indie

Výrobce pružin posílá z Prostějova pomoc do Indie

Pomoc v těžkých časech poskytla společnost HŽP z Prostějova svému indickému obchodnímu partnerovi. Výrobce listových a šroubových pružin posílá do Indie přenosný přístroj, koncentrátor kyslíku Zen-O v hodnotě 50 tisíc korun.

„Právě proto, že Česká republika patřila před nedávnem k jedné z nejpostiženějších zemí pandemií covid-19, považujeme za naprosto přirozené pomoci v nouzi těm nejpotřebnějším,“ říká generální ředitel společnosti Petr Vaněk.

Vedení firmy chtělo podle něj naplnit slova Mahátma Gándhí: „Když se vytratila veškerá naděje, když nikdo nepřichází na pomoc a krásy života vyprchaly, zjišťuji, že pomoc přece přichází, i když nevím jak a odkud.“

HŽP dodává do Indie pružiny pro vozy metra v indické Bombaji od loňského roku. Dceřiná firma Třineckých železáren zakázku získala společně s indicko-japonskou firmou Hitachi High-Tech (HHT).

HŽP a.s.

HŽP a.s. vyrábí podvozkové pružiny pro železniční a automobilový průmysl tvářením za tepla. Více než 90 procent produkce putuje na export, zejména do zemí Evropské unie. Kromě švédského výrobce nákladních aut SCANIA patří mezi největší odběratele společnosti Ifor Williams, DAF, Tatravagonka, Greenbrier a Tatra Kopřivnice. Firma zaměstnává téměř 300 lidí zejména z Prostějova a jeho okolí.

Zdroj informací

HŽP a.s. a NejBusiness.cz

Datum

15. května 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.9264 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál