Balíkový přepravce GLS posiluje přepravní síť

Balíkový přepravce GLS posiluje přepravní síť

Mezinárodní balíkový přepravce GLS posiluje přepravní síť v Královehradeckém kraji. Depo v Hradci Králové se na začátku dubna přestěhovalo do nových prostor, které vznikly adaptací brownfieldu a které umožní i ekologičtější provoz. Nový logistický areál odbaví dvojnásobek balíků a zaměstná další desítky kurýrů.

Začátkem dubna došlo k přestěhování depa v Hradci Králové do nové lokality u sjezdu z dálnice D11 na hlavní silnici na Jičín. Rekonstruované prostory umožňují odbavit až dvojnásobné množství balíků a výrazně snížit dopravní zátěž ve městě. Nové depo disponuje čtyřmi rampami pro vykládku balíků a více než 30 místy pro nakládku dodávek s možností dalšího rozšíření. „GLS v České republice neustále reaguje na růst počtu balíků. Aktuálně provozujeme 26 dep a mimo jejich modernizace letos plánujeme i otevření minimálně dalších dvou dep. Hradec Králové je důležitým dopravním uzlem, kde navíc došlo k významnému nárůstu doručovacích tras. Proto jsme se rozhodli přestěhovat depo do větších prostor umístěných tak, aby se nejen snížil celkový nájezd kilometrů, ale došlo také ke snížení dopravní zátěže v samotném městě,” komentuje přestěhování depa Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Depo v Hradci Králové bylo přestěhováno do zrekonstruovaného areálu, kde se počítá s využitím zelené energie a provozem vozidel na alternativní pohon. „Ochrana životního prostředí je pro GLS jednou z priorit. Proto usilujeme, aby byly ekologické aspekty zahrnuty do nových výstaveb, rekonstrukcí i rozšíření stávajících budov. Nové prostory depa v Hradci Králové budou využívat solární energii, samozřejmostí je i postupné zařazení elektrododávek, případně elektrokol do procesu doručování v centru města,” doplňuje Pavel Včela.

GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé a vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 240 000 zákazníků, doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě“, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 40 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici vice než 70 centrálních a regionálních třídících středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 28 000 doručovacích vozidel a vice než 4 000 dálkových nákladních vozidel. Ve fiskálním roce 2019/20 dosáhla GLS obratu ve výši 3,6 miliardy EUR a přepravila 667 milionů balíků.

Zdroj informací

GLS Czech Republic s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

12. května 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.085 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál