Schneider Electric: poptávka po antibakteriálních vypínačích výrazně roste

Schneider Electric: poptávka po antibakteriálních vypínačích výrazně roste

Stále více českých domácností nakupuje vypínače a zásuvky s antibakteriální úpravou. Jen za první tři měsíce letošního roku prodala firma Schneider Electric téměř stejný počet antibakteriálních zařízení jako za celý rok 2020. Speciální hygienický povrch vypínačů představuje budoucnost nejen pro obytné domy, ale rovněž pro instituce s větší kumulací lidí jako jsou nemocnice, hotely, restaurace či školy.

Rozšiřující se nabídka chytrých řešení vypínačů a zásuvek jde ruku v ruce s větším důrazem na hygienická opatření, nárůstem počtu rekonstrukcí a modernizací domácností. Za období pandemie vzrostl celkový počet rekonstrukcí až o 16 %, udává to průzkum společnosti Buřinka. Realizace jednotlivých projektů může trvat i několik let, už nyní se však lidé více zajímají o interiérové detaily a chtějí, aby z hygienického hlediska vyhovovaly současné situaci. Speciální materiál obohacený o ionty stříbra poskytuje dlouhotrvající ochranu a zvýšenou bezpečnost proti virům, bakteriím a kvasinkám. Navíc jsou tato zařízení ohleduplná k životnímu prostředí.

Jak antibakteriální vypínače fungují?

Antibakteriální ochrana je aktivní po celé svrchní vrstvě zařízení. „Díky přidaným iontům stříbra dokáže povrch přístroje účinně likvidovat mikroby a bakterie a tím zabraňuje jejich dalšímu šíření. Proces snižování počtu patogenních organismů startuje už při prvním kontaktu s povrchem přístroje. S postupujícím časem klesá množství jak bakterií, tak virů na klapce i rámečku přístroje. Antibakteriální úprava je certifikována nezávislou testovací laboratoří v Německu (GfPS) a je dodávána v bílé barvě a na trhu je dostupná již více než 15 let pod označením barvy Merten Active. Za tu dobu byla využita již na mnoha projektech včetně nemocnic," vysvětluje Robert Šimčík, produktový manažer divize Home&Distribution společnosti Schneider Electric. Do 24 hodin eliminuje antibakteriální úprava více než 99,9 % všech patogenních organismů, virů a bakterií.

Moderní elektroinstalace jsou šetrné k přírodě

Zákazníci jsou čím dál náročnější a uvědomují si, že i zásuvky a vypínače dotvářejí podobu interiéru. Nabídka je tak stále širší, zahrnuje nové materiály, funkce i design. Originální vypínače se vyrábí z přírodních materiálů jako je břidlice, sklo, kámen nebo ušlechtilé kovy. Stejně jako v přírodě nenajdete dva zcela shodné. Výrobky odpovídají nejvyšším nárokům moderního interiéru, jako jsou design, funkčnost, bezpečnost, ale také ohleduplnost k přírodě. I další domovní přístroje významně zvyšují uživatelský komfort, a dokonce přispívají k úsporám. Stmívač omezuje proud, který napájí zátěž a podílí se tak na úspoře elektrické energie v domácnosti nebo kanceláři. Může ušetřit významnou část energie určenou pro osvětlení. Detektor pohybu automaticky zapne a vypne osvětlení v závislosti na přítomnosti osob a světelných podmínkách.

Řada cenných rad ohledně rekonstrukcí a výhod tzv. chytré domácnosti je k nalezení na stránkách www.vypinac.cz. Pokud má zákazník specifickou představu o provedení vypínačů, pod odkazem si lze sestavit vlastní model přesně podle svých představ (materiál, barva, typ apod.). Web funguje jako komplexní průvodce elektroinstalacemi moderní domácnosti. Nabízí tipy a triky od správného nastavení termostatu až po ovládání žaluzií.

Schneider Electric

Vizí společnosti Schneider Electric je umožnit každému co nejlépe využívat energii a dostupné zdroje, proto přinášíme pokrok a udržitelnost do všech oblastí života. Žijeme v souladu s heslem Life Is On. Naším posláním je být vám digitálním partnerem ve sférách udržitelnosti a energetické účinnosti. Řídíme digitální transformaci prostřednictvím integrace předních světových procesních a energetických technologií, produktů propojujících cloud s koncovými zařízeními, ovládacích prvků, softwaru a služeb napříč životním cyklem. Naše řešení umožňují integrovanou správu firem, domácností, budov, datových center, infrastruktury a průmyslu. Jsme nejlokálnější z globálních společností. Jsme zastánci otevřených standardů a partnerských ekosystémů, které sdílejí naše hodnoty smysluplného účelu, inkluze a zmocnění (Meaningful Purpose, Inclusive and Empowered).

Zdroj informací

Schneider Electric CZ, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

10. května 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.4003 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál