Portu Gallery upsala hodinky Czapek Antartique v čase pod jednu minutu

Portu Gallery upsala hodinky Czapek Antartique v čase pod jednu minutu

Za pouhých 42 sekund došlo v minulém týdnu k úpisu hodinek Czapek Antartique ze sběratelské kolekce Terre Adélie Secret Alloy. Jedná se o nejrychlejší úpis na Portu Gallery v její historii. Během necelé minuty vložilo 98 investorů do hodinek 580 000 Kč. Unikátní sběratelské a umělecké předměty mohou přinášet zajímavé výnosy a investoři jsou si toho vědomi. Například investice do sběratelských hodinek dokázaly za poslední dekádu zhodnotit o 89 procent.

Poptávka po alternativních investicích mezi českými investory roste, čím raritnější kus, tím větší zájem. Na ty nejatraktivnější se doslova čeká na startovní čáře a vyhrává ten nejrychlejší. „Některé z našich nabízených úpisů se podařilo realizovat během několika minut od otevření,“ říká Radim Krejčí, šéf Portu Gallery a pokračuje: „Pod minutu v rámci úpisu jsme se dostali poprvé, a to s hodinkami z dílny Czapek. Jejich atraktivitu umocnilo i nedávné vítězství v soutěži prestižního hodinářského magazínu Fratello. Nabízený model není na sekundárním trhu k mání a sběratelská kolekce čítá pouze 99 kusů.“ Do segmentu sběratelských hodinek přitom Portu Gallery vstoupilo už vloni úspěšným úpisem Rolex GMT Master II BLRO 2020 a podle Krejčího bude nabídka v tomto zajímavém segmentu na online galerii pokračovat i v budoucnu.

Model Czapek Antartique patří do kategorie luxusních sportovních hodinek, pouzdro z nerezové oceli má rozměr 40,5 mm x 10,6 mm. Limitovaná kolekce Terre Adélie vzdává hold ženě francouzského výzkumníka Julese Dumont d’Urvilla, který tak pojmenoval část Antarktidy při jedné ze svých expedic. Hodinky jsou vybaveny strojkem vlastní výroby SXH5.

Čísla potvrzují i to, že investice do sběratelských předmětů jsou ´návykové´ a investoři se s oblibou vracejí k dalším úpisům. Například do hodinek Czapek Antarctique vložilo peníze dvacet investorů, kteří mají na Portu Gallery zainvestováno do 20 a více předmětů. „Vidíme také určitou synergii v tom, že lidé, kteří si založí investiční účet na Portu, přecházejí na Portu Gallery a zkouší zařadit do svého portfolia nové formy aktiv, což je určitě pozitivní z pohledu diverzifikace a rozložení rizika,“ uzavírá Krejčí. Na Portu Gallery lze investovat už od jedné koruny. Do posledního úpisu hodinek Czapek investovaly více jak čtyři pětiny investorů v řádech jednotek tisíc, 17 jich vložilo sumu vyšší než 10 tisíc korun, nejvyšší investice pak byla 100 tisíc korun.

Za projektem Portu Gallery stojí přední česká finanční skupina WOOD & Company.

Portu

Portu je retailovou divizí WOOD & Company. V rámci Portu jsou vyvíjeny on-line investiční a finanční platformy, které demokratizují český investiční trh a díky využití moderních technologií nabízí široké veřejnosti služby, které byly dříve dostupné jen bohatým. Portu umožňuje lidem nakládat s jejich volnými penězi tak, aby měli méně starostí a snadněji dosahovali svých finančních cílů. Je postaveno na hodnotách maximální dostupnosti, transparentnosti, efektivnosti a personalizace.

Portu.cz nabízí od roku 2018 moderní způsob dlouhodobého investování na kapitálových trzích formou on-line asset managementu (neboli robo-advisory). Postupně také přidává další revoluční novinky v oblasti investování. Například v dubnu 2019 Portu spustilo tematické investování, které investorům umožňuje transparentně zhodnocovat peníze prostřednictvím sektorů a trendů, které odpovídají jejich cílům, hodnotám i přesvědčení. V září 2019 Portu spustilo on-line investiční galerii Portu Gallery. Ta jako jediná v Evropě umožňuje investorům diverzifikovat jejich portfolia a investovat do historických a sběratelských předmětů s potenciálem zajímavého zhodnocení.

WOOD & Company

WOOD & Company je přední nezávislá středoevropská investiční skupina s centrálou v Praze, kterou v roce 1991 založil Richard Wood, bývalý výkonný ředitel Salomon Brothers. Již 30 let se společnost zaměřuje na poskytování vysoce kvalitních služeb při obchodování s cennými papíry a v oblasti investičního bankovnictví, včetně poskytování poradenství v oblasti firemních financí.

WOOD & Company Financial Services, a.s., je největším obchodníkem s cennými papíry ve střední a východní Evropě. Společnost se postupně stala členem nejen pražské burzy, ale také burz ve Varšavě, Vídni, Budapešti, Bukurešti, Miláně a Lublani. Zároveň nabízí svým klientům přístup mj. na burzy v Turecku, zemích bývalé Jugoslávie a v Pobaltí. Služby společnost poskytuje ze svých kanceláří v Praze, Varšavě, Bratislavě, Bukurešti, Miláně, New Yorku a Londýně.

Zdroj informací

WOOD & Company Financial Services, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

5. května 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.2155 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál