FlixBus obnovuje spojení Prahy s Paříží

FlixBus obnovuje spojení Prahy s Paříží

FlixBus v pátek 7. května znovu otevírá spojení Prahy a Paříže. Zelený autobus bude z pražského nádraží Florenc vyrážet každý den v půl deváté ráno a do hlavního francouzského města dorazí v půl jedenácté večer. O den později vyrazí první spoj na trase Paříž – Mnichov, a to opět s denní frekvencí.

Společnost FlixBus cestujícím od příštího pátku poskytne každodenní možnost přepravy do Paříže, zároveň nabídne zájemcům denní spojení mezi francouzkou metropolí a Mnichovem. Autobus do Paříže má šest zastávek na německém území, např. v Norimberku nebo v Heidelberku, ve Francii stojí také v Remeši. Z Prahy odjíždí v 8:30 a v Paříži bude dle jízdní řádu ve 22:30. Zpáteční spoj vyjede poprvé 10. 5. v 9:45 a na Florenci bude ve 23:40. Jízdenky lze pořídit od 1 249 Kč.

Spojení Paříž – Mnichov startuje 8. 5., bude jezdit každý den v 9:00 se zastávkou ve Štrasburku a následně v sedmi německých městech, zajíždí mj. na letiště ve Stuttgartu, do Paříže přijede v 21:05. Zpáteční spoj odjíždí z Mnichova v 8:15 a do Paříže dorazí ve 20:20. Cena jízdenky začíná na 879 Kč.

„Těší mě, že jsme mohli na základě zájmu našich klientů znovu otevřít toto mezinárodní spojení,“ komentoval opětovné spuštění linky ředitel společnosti FlixBus pro Českou a Slovenskou republiku Pavel Prouza a doplnil: „Je to určitý signál, že se situace postupně vrací do standardnějších podmínek, a cestující se díky zlepšující se pandemické situaci a postupému růstu proočkovanosti vracejí a znovu využívají naše služby.“

Roušky a dezinfekce rukou je základ. Udržujte rozestupy, kde to jde

Již od jara loňského roku jsou v autobusových spojích FlixBusu zavedená zvláštní bezpečnostní opatření. Nástup na palubu autobusu je umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je cestujícím k dispozici dezinfekce na ruce. Cestující musejí mít nasazené respirátory nebo nanoroušky. Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči cestujícím připomínají nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy. Dezinfekce a větrání vozidel po každé jízdě probíhá podle pokynů pro dezinfekci dle předpisů a nařízení Světové zdravotnické organizace. Společnost i nadále apeluje na samotné cestující, aby se vydali na cestu pouze ve výborném zdravotním stavu, dodržovali základní bezpečnostní opatření a hygienické návyky, aby tak během cesty chránili sebe i své okolí.

FlixMobility 

FlixMobility je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skrze své značky FlixBus a FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím se ze startupu rychle stala silná společnost s největší evropskou sítí dálkových meziměstských autobusů a v roce 2018 také prvními dálkovými vlakovými spoji. Od roku 2013 přepravila FlixMobility stamiliony lidí a dala vznik tisícům nových pracovních míst v oblasti dopravy. V roce 2018 spustila společnost FlixMobility první dálkové spoje také v USA. 

Z center v Evropě i USA se tým FlixMobility stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing a prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj. O každodenní provoz flotily autobusů FlixBus se starají regionální partneři, povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí. FlixTrain je provozován ve spolupráci se soukromými vlakovými přepravci. Díky tomuto partnerství jde tak inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví dopravy.

Zdroj informací

FlixMobility a NejBusiness.cz

Datum

30. dubna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2384 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál