Huawei: Hospodářské výsledky za první čtvrtletí 2021

Huawei: Hospodářské výsledky za první čtvrtletí 2021

Technologická společnost Huawei zveřejnila své hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2021. Ty podle společnosti splnily firemní předpoklady. Huawei vygenerovala tržby ve výši 152,2 miliard čínských jüanů (23,47 miliard amerických dolarů), což představuje meziroční pokles o 16,5 %. Zatímco podnikání v oblasti síťových technologií a služeb provází stabilní růst, tržby v oblasti produktů a služeb pro spotřebitele zaznamenaly pokles částečně i v důsledku prodeje značky chytrých telefonů Honor v listopadu 2020. Čisté ziskové rozpětí společnosti meziročně vzrostlo o 3,8 %, a dosáhlo tak 11,1 %. Za příznivými výsledky stojí zejména snaha společnosti o zvýšení kvality operací a efektivity řízení a dále také příjmy z licenčních poplatků ve výši 600 milionů USD.

„Rok 2021 pro nás bude dalším náročným rokem, ale je to také rok, kdy se začne formovat naše budoucí rozvojová strategie,“ prohlásil rotující předseda představenstva společnosti Huawei Eric Sü. „Děkujeme našim zákazníkům a partnerům za jejich nepřetržitou důvěru. Bez ohledu na to, s jakými výzvami se budeme potýkat, budeme i nadále utužovat odolnost našeho podniku, a to s cílem nejen přežít, ale pokračovat udržitelným způsobem. Jako vždy se budeme i nadále soustředit na potřeby našich zákazníků a přinášení praktické obchodní hodnoty,“ dodal Sü.

V oblasti sítí nové generace Huawei usiluje o plné rozvinutí potenciálu 5G a s ním spojené nové hodnoty. Se zaváděním 5G sítí asistuje Huawei operátorům z celého světa, prostřednictvím čehož pomáhá uspokojovat požadavky spotřebitelů i průmyslových odvětví a zároveň zvyšovat svoji vlastní efektivitu dodávek. Společnost také pokračuje ve zdokonalování svých schopností v oblasti softwarového inženýrství a zvyšuje investice do tohoto sektoru s cílem postupného nárůstu podílu softwaru a s ním spojených služeb v rámci celého portfolia příjmů.

„Jako vždy zůstávají naším závazkem technologické inovace a významné investice do výzkumu a vývoje, vedle kterých také pracujeme na řešení problémů s kontinuitou dodávek způsobených omezeními na trhu,“ zdůraznil Sü. „I nadále hodláme dělat průlomové objevy v základních vědách a posouvat hranice technologií,“ shrnuje závazky společnosti k dalšímu růstu předseda představenstva.

Huawei

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům.

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 194 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost plně vlastněná svými zaměstnanci.

Zdroj informací

Huawei Technologies (Czech) s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

29. dubna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.0375 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál