ÚOHS uzavřel memorandum o spolupráci s Masarykovou univerzitou

ÚOHS uzavřel memorandum o spolupráci s Masarykovou univerzitou

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna a rektor Masarykovy univerzity v Brně Martin Bareš uzavřeli dne 26. dubna 2021 memorandum o vzájemné spolupráci obou institucí. Přítomni podpisu byli rovněž místopředseda ÚOHS Kamil Nejezchleb a prorektor pro vnější vztahy a celoživotní vzdělávání MUNI Martin Kvizda.

Podstatou memoranda je podpora spolupráce nejenom na institucionální úrovni, ale také na úrovni jednotlivých výzkumných a vědeckých týmů a inovačních projektů. Rovněž půjde o výměnu a sdílení teoretických informací a praktických zkušeností. Úřad nabízí Masarykově univerzitě také podporu pedagogické činnosti, zejména pak možnost praxí a stáží studentů nebo vzájemnou spolupráci v oblasti postgraduálního studia.

„Spolupráce s tak důležitým úřadem je pro naši univerzitu významná a jsem rád, že rovněž studenti Masarykovy univerzity budou moci v příslušných studijních programech využívat možnosti vzájemného propojení ve výzkumných projektech,“ uvedl k navázání spolupráce rektor Martin Bareš.

Cenný příslib do budoucna vidí v dnešním aktu také předseda ÚOHS Petr Mlsna: „Vítám příležitost navázat intenzivní spolupráci na vědeckých projektech v oblasti práva, ekonomie i informačních technologií, které využijeme v naší praxi při ochraně hospodářské soutěže i při dozoru nad veřejným zadáváním. Rádi také přispějeme svými znalostmi a zkušenostmi v oboru soutěžního i zakázkového práva ke vzdělávání studentů Masarykovy univerzity. Věřím, že je problematika, kterou se zabýváme, zaujme a někteří z nich se po dokončení studia rozhodnou náš Úřad personálně posílit.“ Předseda Mlsna rovněž dodal, že Úřad je samozřejmě otevřen obdobným formám spolupráce i s dalšími akademickými institucemi v České republice.

Zdroj informací

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a NejBusiness.cz

Datum

27. dubna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.4168 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál