PSN koupila za 870 milionů lukrativní pozemek na Vinohradské ulici

PSN koupila za 870 milionů lukrativní pozemek na Vinohradské ulici

Developerská společnost PSN zrealizovala jednu z největších nemovitostních transakcí letošního roku, když koupila ojedinělý pozemek na pomezí Vinohrad a Václavského náměstí. Na místě bývalé budovy Transgasu ze 70. let vyroste nový projekt určený jak pro rezidenční bydlení, tak i pro kancelářské a obchodní prostory. PSN v těchto dnech slaví 30 let na trhu, nejen tímto projektem je připravena pokračovat v růstu a dále hledat nové akviziční příležitosti.

V minulých dnech došlo k podpisu jedné z letošních nejvýznamnějších transakcí na českém nemovitostním trhu. PSN rozšiřuje své portfolio o lukrativní pozemek na pomezí Vinohrad
a Václavského náměstí. „Jedná se o nyní nevyužitý prostor s obrovským potenciálem, pozemky v takto lukrativní lokalitě centra Prahy již prakticky neexistují. Jeho koupí chceme přispět ke kultivaci a dalšímu oživení nejbližšího okolí Václavského náměstí. Zároveň touto transakcí potvrzujeme náš záměr dále růst,“ uvedl k podpisu kupní smlouvy ředitel akvizic PSN Pavel Citta.

Na pozemku zasahujícím do Vinohradské ulice i vnitrobloku dříve stále budova Transagasu, ukázka brutalistické architektury 70. let, která po mnoho dávných přestavbách postupně ztrácela svůj původní význam a v předchozích letech byla stržena. PSN koupila pozemek od společnosti HB Reavis, mezinárodního poskytovatele pracovních prostor, který aktivně působí v šesti zemích Evropy a jeho varšavský projekt Varso Tower se pyšní titulem nejvyšší kancelářská budova Evropské unie. Význam transakce potvrzuje kupní cena stanovená na 870 milionů korun.

„Naším záměrem je postavit zde novou budovu, která bude svým výrazem respektovat výjimečnou polohu v centru Prahy, zároveň bude mít vlastní silný příběh. V budově vzniknou jak nové byty, tak i administrativní prostory, zároveň chceme všem nabídnout i nové obchody a služby,“ dodal Pavel Citta s tím, že architektonická podoba projektu, jeho detailní využití i načasování výstavby se budou upřesňovat v dalších měsících letošního roku.

PSN v dubnu slaví 30 let na českém trhu. „Tato transakce je pro nás trochu předčasným dárkem k třicátinám. Do středního věku se dostáváme v nejlepší možné kondici, jsme připraveni na českém trhu dále růst a budeme hledat další podobné atraktivní možnosti ke koupi a rozšíření našeho portfolia,“ uzavřel Pavel Citta.

PSN letos pokračuje v realizaci dalších projektů, mj. dokončuje projekt Vanguard Prague, v rámci kterého přeměňuje bývalou továrnu v pražských Modřanech na loftové bydlení. Připravuje i rozsáhlou přestavbu areálu Kooh-i-noor na obytnou zónu. Na Vinohradech pak vzniká novostavba Vila dům Na Vinici.

PSN

Na českém trhu s nemovitostmi působí PSN již od roku 1991, původně jako Pražská správa nemovitostí. Od roku 2019 už jen jako společnost PSN. Dlouhodobě vytváří vlastní portfolio nemovitostí v Praze, Pardubicích a Hradci Králové.

Mezi významné nemovitosti PSN patří Tančící dům, Dům Módy na Václavském náměstí, Palác Dlážděná nebo výjimečný projekt Vanguard Prague. V portfoliu se nacházejí budovy s výjimečnou architektonickou hodnotou. Prostřednictvím citlivé rekonstrukce jim PSN s pomocí renomovaných architektů vrací genius loci a hledá jejich nejlepší využití. Probouzíme domy k životu!

Zdroj informací

PSN s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

21. dubna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.2442 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál