KZPS ČR: Výzva vládě ČR k jednání o otevírání provozoven

KZPS ČR: Výzva vládě ČR k jednání o otevírání provozoven

Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR, která zastupuje nejširší spektrum podnikatelů a zaměstnavatelů, podporuje a připojuje se k návrhu Hospodářské komory ČR a vyzývá vládu ČR k jednání o podmínkách opětovného otevření obchodů a provozoven od 1. května t.r.

Našimi členy jsou jednak zaměstnavatelé a podnikatelé, kteří kromě výroby též své produkty chtějí prodávat a jedná se většinou o menší provozovny, obchody, na které současná plošná uzávěra dolehla nejvíce a nejdéle. Dále se jedná např. o celou oblast služeb pohostinství a ubytovacích služeb, určitě kadeřníci, maséři, pedikéři apod., která se též potácí nad propastí krachu.

Při oboustranné snaze ministerstva průmyslu obchodu a ministerstva zdravotnictví na jedné straně a podnikatelů a zaměstnavatelů z postižených oborů lze dojít k rozumnému kompromisu. Samozřejmostí bude stanovený počet zákazníků na m², hygienická opatření a k prokazování „negativity“ lze využít jak klasická potvrzení z Ag nebo PCR testování a po spuštění též příslušné Appky do chytrých telefonů. Všichni o to máme zájem – zaměstnavatelé, stát i spotřebitelé. A benefit by opět měli všichni – stát vyšší odvody a daně, zaměstnavatelé obrat a zisk. A my všichni – „ostříhané hlavy &“ 128522. A to je jedna z možných cest, jak rychle vybřednout z krize a dluhů.

KZPS ČR

KZPS ČR je sdružení dle zákona č. 83/1990 Sb., které reprezentuje osm dominantních zaměstnavatelských svazů z oblasti: stavebnictví, textilního průmyslu, malého a středního podnikání, výrobního a spotřebního družstevnictví, zemědělství, důlního a naftového průmyslu, dřevozpracujícího průmyslu, školství, zdravotnictví kultury a sociálních služeb.

Zastupuje více než 22 000 členských subjektů s více než 1.300.000 zaměstnanci prosazuje specifické zájmy svých členů v oblasti legislativy a v dalších oblastech formuluje společné podnikatelské a zaměstnavatelské zájmy svých členů a prosazuje je v součinnosti s příslušnými státními orgány, ostatními zaměstnavatelskými organizacemi a odbory a zejména v různých formách konzultací s vládou je jedním ze sociálních partnerů zastupujícím stranu podnikatelů v Radě hospodářské a sociální dohody – tripartitě.

Zdroj informací

Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a NejBusiness.cz

Datum

21. dubna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.8005 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál