Turbína z Plzně zužitkuje zbytkové teplo chemické továrny v centrálním Turecku

Turbína z Plzně zužitkuje zbytkové teplo chemické továrny v centrálním Turecku

Značka Škoda je v Turecku známá a oblíbená nejen na poli dopravních prostředků, ale čím dál víc se tuzemské výrobky prosazují i na poli energetiky nebo průmyslu. Výrobce parních turbín Doosan Škoda Power dodá 15MW parní turbínu s příslušenstvím pro chystanou chemickou továrnu ve městě Emet. Plzeňská firma tak mimo jiné naváže na dodávku turbíny a generátoru pro největší spalovnu odpadů v Evropě v Istanbulu.

Chemická továrna Etimaden EMET Sulphuric Acid Production Plant vzniká v tureckém městě Emet v provincii Kütahya. Továrna bude v nepřetržitém provozu 330 dní v roce a ze zbytkového tepla bude parní turbína vyrábět elektrickou energii jak pro samotný provoz, tak pro širší okolí. Předmětem dodávky bude také veškeré příslušenství turbíny, na jehož montáž přímo na stavbě dohlédnou plzeňští inženýři.

“Provoz na výrobu kyseliny sírové EMET velkou měrou přispěje k úpravě boru a procesu výroby bórových produktů v Turecku, které mají širokou škálu využití nejen v zemědělství, čištění, metalurgii, zdravotnictví nebo v textilním průmyslu. Kromě výroby kyseliny sírové bude také provoz pomocí parní turbíny a generátoru společnosti Doosan Škoda dodávat elektřinu do závodu EMET Boron Works. Celý tým společnosti EKON těší, že na projektu spolupracujeme s firmou Doosan Škoda a rádi budeme v této spolupráci pokračovat ve stejném duchu, jako tomu je u dalšího projektu ETI Maden v turecké Bandırmě,“ říká Yaman COŞKUN ze společnosti EKON.

„Projekt je svým způsobem standardní dodávkou parní turbíny s příslušenstvím, který má však nestandardní dobu dodání. Od podpisu kontraktu máme 12 měsíců na to, abychom dodali soustrojí na stavbu,“ říká Lucie Franková, manažerka projektu. Aktuálně probíhají projekční práce a nákup materiálu. První dodávka, kterou tvořily základové šrouby a další zabudované prvky, byla do Turecka vypravena koncem února. Plzeňský výrobce už od dodavatele obdržel výkovek rotoru, který se společně s dalšími komponenty dostane na stavbu nejpozději v září.

Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power je součástí silné skupiny společností sjednocených pod Doosan Group,
která svým zákazníkům po celém světě dodává špičkové technologie a služby vysoké kvality a hodnoty.

Doosan Škoda Power je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, zejména pak soustrojí parní turbína - generátor ve výkonovém rozsahu 3 až 1 200 MW. Firma má bohaté zkušenostmi a reference v aplikacích pro paroplynové a fosilní elektrárny, CHP, jaderné elektrárny a solární elektrárny (CSP), spalovny biomasy, atd. V oblasti servisu společnost nabízí generální opravy s výměnou opotřebených komponent, dlouhodobý pozáruční servis nebo retrofit či modernizaci parní turbíny vlastní i cizí výroby. Každoroční investice do výzkumu a vývoje zajišťují nabídku vysoce kvalitních produktů, které splňují specifické požadavky zákazníků.

Zdroj informací

Doosan Škoda Power, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

17. dubna 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.7915 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál