Komerční banka je prvním českým emitentem dluhopisů, který získal značku Covered Bond Label

Komerční banka je prvním českým emitentem dluhopisů, který získal značku Covered Bond Label

Komerční banka se připojila ke Covered Bond Label, označení zdůrazňující bezpečnost a kvalitu programů krytých dluhopisů. KB je první bankou z Česka, která získala toto mezinárodní uznání emitentů a připojuje se tak ke komunitě dalších 117 emitentů, kteří se zavázali ke standardům transparentnosti vůči mezinárodním investorům do krytých dluhopisů. Ocenění je dalším milníkem navazujícím na velmi úspěšnou inaugurační emisi hypotečních zástavních listů KB denominovaných v eurech v lednu letošního roku.

“Lednovou emisí dluhopisů těžila Komerční banka z příznivých podmínek na mezinárodních trzích dluhového kapitálu k diverzifikaci zdrojů financování v eurech, s ohledem na stále rostoucí poptávku našich firemních klientů po financování ve společné evropské měně,” poznamenal Jiří Šperl, finanční ředitel KB.

“Přistoupením ke Covered Bond Label potvrzujeme náš závazek plně transparentní komunikace s účastníky trhu zajištěných dluhopisů, stejně jako je dlouhodobou praxí KB na akciovém trhu i ve všech ostatních oblastech finančních trhů,” doplnil Jiří Šperl.

Covered Bond Label je značka kvality, jejímž účelem je zdůraznit bezpečnost a kvalitu krytých dluhopisů pro investory. Coverd Bond Label stanoví základní standardy kvality krytých dluhopisů, zvyšuje transparentnost a zlepšuje přístup k informacím pro investory, regulační orgány a další účastníky trhu. Toto hodnocení je přístupné pro programy krytých dluhopisů, které jsou v souladu s úmluvou o označování krytých dluhopisů, a jež zveřejňují svá data podle transparentní harmonizované šablony.

Zdroj informací

Komerční banka, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

16. dubna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.0367 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál