MANTA: Český startup pomáhá firmám pochopit datové toky pomocí grafových databází Neo4j

MANTA: Český startup pomáhá firmám pochopit datové toky pomocí grafových databází Neo4j

Česko-americký startup MANTA, který nabízí svým uživatelům ucelený pohled na datové toky uvnitř jejich společnosti, navázal spolupráci s Neo4j®, světovým lídrem v oblasti správy grafových databází. Toto spojení umožní uživatelům MANTY detailnější a rychlejší analýzu stále komplexnější mapy datových toků ve firmě, minimalizaci datových incidentů i datových odstávek a výpadků.

MANTA je příkladem českého technologického startupu s celosvětovým úspěchem, který stále posiluje své postavení zejména na americkém trhu. V oblasti datového managementu nabízí unikátní řešení pro analýzu datových toků technologicky založené na využití grafových databází. Datové toky reprezentují znalost o původu dat a o jejich komplexní cestě od okamžiku vzniku až po konečné využití v manažerských či analytických reportech a dalších typech informačních výstupů pro uživatele. Znalost a kontrola datových toků je na jedné straně klíčová pro nastavení důvěry v data, která každý den používáme pro rozhodování, na straně druhé pak pro zajištění efektivního a agilního data operations.

„Práce s datovými toky představuje jednu z klíčových výzev pro budoucnost data managementu. Často mluvíme o velkých datech a s nimi spojených problémech, zavíráme ale oči před skutečnou složitostí, kterou jsou miliony výpočtů, datových algoritmů a transformací, kterými musí projít data od okamžiku vzniku do momentu, kdy je v podobě informací konzumujeme a na základě nich se rozhodujeme. Datová prostředí u našich klientů jsou obrovská a mapy datových toku extrémně komplexní a rozsáhlé. Spojení s Neo4j® nám umožňuje posunout výkonnost naší platformy na další úroveň a rozšířit jak možnosti analýzy tak i zobrazení toků dat na libovolné úrovni detailu.

Chceme, aby náš systém byl srozumitelný nejen pro datové profesionály, ale aby byl přínosný i pro manažery, kteří ho mohou využít ve svém strategickém rozhodování. Naším cílem je srozumitelně ukázat firmám, jak se jejich data chovají, kudy tečou a jak se po cestě proměňují. Pochopení vazeb přináší jednak možnost optimalizace firemních procesů, zvyšuje dramaticky důvěru v data a jejich kvalitu, a v neposlední řadě výrazně pomáhá při řešení problémů spojených s ochranou osobních (nebo obecně citlivých) údajů (GDPR). To je v poslední době velké téma,“ říká Tomáš Krátký, zakladatel a CEO MANTY.

Ze spojení dvou technologických firem budou profitovat především zákazníci. „Neo4j pomáhá firmám porozumět jejich datům, dát jim smysl – a právě toto máme s MANTOU společné,” říká Matt Connon, viceprezident Neo4j®. „Dnes více než jindy závisí úspěch a konkurenceschopnost firem právě na relevantních datech, jsme v prostředí komplexní a neustálé digitální transformace. MANTA s využitím technologie Neo4j významně rozšiřuje funkcionalitu své platformy analýzy datových toků a nabízí zákazníkům zcela nové cesty a pohledy, díky kterým mohou dělat lepší obchodní rozhodnutí. Zveme je do nového globálního grafového ekosystému.” 

Nová technologie významně urychlí proces analýzy datových toků a vytvoření aktuální mapy i pro velmi rozsáhlá datová prostředí, současně také umožní chytřejší a flexibilnější dotazování a analytickou podporu. „Data a práce s nimi je v dnešní době naprosto klíčová pro jakýkoliv byznys, jsou pro organizaci jedním z nejcennějších zdrojů a my je stavíme do širšího kontextu. Datové toky, metadata, DataOps či data governance by se měly stát součástí slovníku každé větší firmy. Díky MANTĚ mohou ušetřit čas i peníze a zvýšit produktivitu datových týmů až o desítky procent,“ doplňuje Tomáš Krátký.

I přesto, že se MANTA zaměřuje především na zahraniční trhy a jejími klienty jsou nadnárodní společnosti a korporace, své vývojářské centrum má stále v Praze. „Vývoj a implementace takových řešení jako je spolupráce s Neo4j® jsou vždy závislé na lidech a jejich schopnostech. Proto si zakládáme na tom, abychom měli špičkové vývojáře, kteří hledají nové výzvy a mají zájem o teoretické koncepty, které v MANTĚ mohou převádět do praxe. Víme, že právě u nás tito lidé jsou a díky tomu jsou naše české kořeny velmi pevné,“ dodává Tomáš Krátký. 

Integrace nového systému bude stávajícím zákazníkům k dispozici během tohoto roku.

MANTA

Česko-americká softwarová společnost MANTA vznikla v roce 2008 původně jako startup, postupně se rozvinula, prošla dvěma investičními koly a v rámci Series A získala investici ve výši 13 milionů dolarů od kapitálového fondu Bessemer Venture Partners, SAP.io, německého Senovo a českých Credo Ventures. V současné době má pobočky v New Yorku, Tampě a v Praze, zaměstnává přes 90 lidí a do konce roku by chtěla jejich počet zdvojnásobit.

MANTA přináší svým klientům nástroj pro analýzu datových toků v IT prostředí velkých firem. Cílem je poskytnout uživatelům kompletní mapu datových toků, díky které mohou lépe porozumět informacím, se kterými pracují. Mezi uživatele patří střední a velké společnosti zejména z finančního, telekomunikačního a zdravotního sektoru, přičemž jeho produkt už využívají firmy jako Comcast, OBI nebo Komerční banka.

Zdroj informací

StartupJobs.com s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

15. dubna 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.5861 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál