ESET poskytuje vysokou ochranu před tzv. pokročilými hrozbami

ESET poskytuje vysokou ochranu před tzv. pokročilými hrozbami

Bezpečnostní společnost ESET byla podruhé za sebou oceněna v žebříčku Advanced Persistent Threat (APT) Protection Market Quadrant. Toto hodnocení vydává nezávislá společnost Radicati, která posuzuje míru ochrany různých bezpečnostních řešení proti pokročilým odolným hrozbám. ESET je jedním z pouhých šesti prodejců, kterým byl udělen status Top Player.

Zprávy Radicati Market Quadrant využívají speciální metriky pro zmapování konkrétního technologického trhu. V tomto případě zahrnuje ochranu před APT hrozbami, která je definovaná jako „soubor integrovaných řešení pro detekci, prevenci a možnou nápravu zranitelností nultého dne a perzistentních hrozeb“.

Zpráva umisťuje dodavatele do kvadrantu podle dvou kritérií: funkčnosti a strategické vize. Vyhodnocují se klíčové funkce a schopnosti, mimo jiné EDR (nástroj pro detekci a reakci na koncovém zařízení), možnosti nasazení, podpora platforem, detekce malwaru, sandboxing a karanténa, forenzní analýza, analýza zranitelností nultého dne a pokročilých hrozeb.

V žebříčku Radicati 2021 APT Protection Market Quadrant je Top Player popisován jako „současný lídr na trhu s produkty, který nabízí široké portfolio, spolehlivou funkčnost a zároveň mají solidní vizi budoucnosti“. Společnost ESET se druhý rok po sobě umístila jako druhá nejlepší.

Odborná porota ocenila bezpečnostní portfolio společnosti ESET zahrnující ESET Enterprise Inspector (EEI), ESET Threat Intelligence a ESET Dynamic Threat Defense. Zvláštní ocenění si vysloužil EEI za silné EDR schopnosti, včetně monitorování událostí, jako je spouštění procesů a skriptů, a rozsáhlé možnosti nápravy a reakce v momentě incidentu. Zpráva dále zdůraznila snadnou implementaci a použitelnost, ale také dostupnost produktu v mnoha jazycích.

„Máme velkou radost, že jsme získali toto ocenění již podruhé. Být druhým rokem v žebříčku Top Player odráží naši snahu neustále inovovat a poskytovat komplexní portfolio, které chrání i před těmi nejpokročilejšími hrozbami. Loňský rok jen dokázal, jak klíčová je kybernetická bezpečnost. Jsme rádi, že naše řešení obstojí i v těchto praktických testech,“ uvedl Miroslav Dvořák, technický ředitel české pobočky firmy ESET.

ESET

Společnost ESET již od roku 1987 vyvíjí bezpečnostní software pro domácí i firemní uživatele. Drží rekordní počet ocenění a díky jejím technologiím může více než miliarda uživatelů bezpečně objevovat možnosti internetu. Široké portfolio produktů ESET pokrývá všechny populární platformy, včetně mobilních, a poskytuje neustálou proaktivní ochranu při minimálních systémových nárocích.

ESET dlouhodobě investuje do vývoje. Jen v České republice nalezneme tři vývojová centra, a to v Praze, Jablonci nad Nisou a Brně. Společnost ESET má lokální zastoupení v Praze, celosvětovou centrálu v Bratislavě a disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 200 zemích světa.

Zdroj informací

ESET, spol. s r.o. a NejBusiness.cz

Datum

12. dubna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.1358 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál