DB Schenker s novým algoritmem BinPACKER optimalizuje kapacity při nakládkách kamionů a kontejnerů

DB Schenker s novým algoritmem BinPACKER optimalizuje kapacity při nakládkách kamionů a kontejnerů

DB Schenker využívá oceňované IT řešení k dosažení vyšší efektivity a méně prázdného prostoru ve všech svých přepravních jednotkách. Díky novému algoritmu BinPACKER mohou logističtí experti DB Schenker optimalizovat proces nakládky zboží různých rozměrů tak, aby byl bezezbytku využit omezený přepravní prostor. Maximální využití přepravní kapacity díky unikátní 3D technologii BinPACKER znamená snížení přepravních nákladů i emisí.

Algoritmus BinPACKER vyvinuli experti DB Schenker z divize Global Data Strategy & Analytics. Matematické algoritmy vypočítají nejefektivnější řešení nakládky námořních kontejnerů a kamionů nebo zaskladnění palet ve skladech. Nástroj obsahuje podrobné pokyny, 3D vizualizaci rozložení nákladu a také možnost s jednotlivými zásilkami v rámci prostoru pohybovat. Výhodou pro zákazníky je zvýšení efektivity a také rychlejší a transparentnější nacenění. BinPACKER lze také použít k výpočtu ložných metrů při dokládkách a při nacenění těchto přeprav.

„BinPACKER je jedním z mnoha příkladů logistických inovací, které zrychlují a usnadňují práci jak nám, tak našim zákazníkům. Jediné, co je potřeba udělat, je zadat parametry zásilky, jako je hmotnost, rozměry nebo stohovatelnost. BinPACKER následně navrhne nejefektivnější způsob jejich naložení,“ říká Dr. Holger Köhler, ředitel divize Business Consulting Data Analytics ve společnosti DB Schenker.

První verzi nástroje BinPACKER už DB Schenker využívá. Na vývoji a optimalizaci algoritmu, který se stará o maximální naplnění kamionu nebo kontejneru, spolupracovali experti z několika zemí DB Schenker. Pilotní provoz nástroje BinPACKER potvrdil, že algoritmus pomáhá zvýšit využití kontejnerů až o 10 %. To je výhoda jak ze strany přepravních nákladů, tak i z hlediska měřitelného přispění k ochraně životního prostředí.

DB Schenker

DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Zajišťuje mezinárodní výměnu zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelského řetězce a poskytování komplexních logistických řešení – od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací.

Celosvětovou síť DB Schenker tvoří přes 2100 poboček ve vice než 130 zemí, kde dohromady zaměstnává téměř 77 tisíc spolupracovníků.

V České republice má DB Schenker prostřednictvím SCHENKER spol. s r. o. silné zastoupení – 2200 kvalifikovaných spolupracovníků na 22 pracovištích po celé České republice. Díky tomu dokáže být svým zákazníkům a obchodním partnerům co nejblíže a pružně reagovat na jejich požadavky. Při poskytování služeb společnost dbá na ochranu životního prostředí a zdrojů. Rovněž přebírá aktivní roli při utváření sociálního a ekonomického prostředí a snaží se přinášet užitek nad rámec společnosti.

Zdroj informací

DB Schenker a NejBusiness.cz

Datum

10. dubna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2269 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál