Zonky se daří - v březnu 2021 půjčilo nejvíc peněz ve své historii

Zonky se daří - v březnu 2021 půjčilo nejvíc peněz ve své historii

Zonky v březnu půjčilo svým klientům přes šest set milionů korun. To je největší objem půjčených peněz za jeden měsíc v historii firmy. Celkově už Zonky rozpůjčovalo 15 miliard korun. S aktuálním počtem 98728 úvěrových smluv se Zonky navíc výrazně přiblížilo jubilejní 100tisící půjčce.

„Ke skvělým obchodním výsledkům určitě napomohly také úpravy, které jsme minulý měsíc u naší půjčky provedli. Navýšili jsme limit půjčky až na 900 tisíc korun a zároveň jsme prodloužili maximální dobu splácení na deset let. Klienti mají o půjčky s novými parametry velký zájem a tak očekáváme, že už v průběhu dubna poskytneme půjčku s pořadovým číslem sto tisíc,“ říká Jiří Humhal, CEO Zonky.

Zonky od svého startu poskytlo lidem půjčky v celkové hodnotě 15 miliard korun, jen za měsíc březen to bylo 605 milionů korun. Počet klientů s půjčkou byl na konci března 69 tisíc, počet investorů pak přesáhl 44 tisíc.

Zonky v roce 2020 výrazně zlepšilo své hospodaření

Zájem o půjčky rostl už v loňském roce, kdy společnost Benxy, provozující českou P2P službu Zonky, vykázala ztrátu ve výši 34 milionů korun. V meziročním srovnání to znamenalo snížení ztráty o 91 %. Hospodářský výsledek firmy byl navíc v roce 2020 negativně ovlivněn také jednorázovými náklady na ukončení expanze do Španělska ve výši 40 milionů korun.

„V loňském roce se nám dařilo navyšovat počet klientů, kteří si u Zonky berou půjčku, i počet klientů, kteří mají možnost do těchto půjček zainvestovat. A pokud bychom nemuseli vynakládat jednorázové náklady spojené s uzavřením expanze firmy do Španělska ve výši 40 milionů, zakončili bychom rok 2020 už v zisku,“ dodává Jiří Humhal, CEO Zonky.

Neauditovaná nekonsolidovaná čísla k 31. 12. 2020

  • Čistá ztráta: 34 milionů CZK
  • Nový objem úvěrů: 3,6 miliardy CZK

Zonky

Finančně-technologickou službu Zonky provozuje společnost Benxy s.r.o., za kterou stojí nejvýznamnější česká investiční skupina PPF. Zonky už poskytlo lidem půjčky v hodnotě přes 15 miliard korun a zároveň spravuje portfolio desetitisícům investorů. Dnes tak Zonky plně konkuruje bankovním společnostem na trhu se spotřebitelskými úvěry. Úspěch Zonky je od začátku založen na férovém přístupu a využití nejnovějších technologií, díky kterým je Zonky atraktivní prozákaznickou firmou s rychlými a jednoduchými procesy pro vyřízení půjčky. Mnohé bankovní instituce se fungováním Zonky inspirují, a společnost se tak podílí na kultivaci českého finančního trhu. Zonky v loňském roce vyhrálo Zlatou korunu v kategorii Fintech a pravidelně se umísťuje na stupních vítězů v indexu odpovědného úvěrování, který vydává nezisková organizace Člověk v tísni.

Zdroj informací

Zonky s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

7. dubna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.5459 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál