Sdílení je ekologické: budoucnost soukromé sdílené mobility P2P (peer-to-peer) s MINI Sharing

Sdílení je ekologické: budoucnost soukromé sdílené mobility P2P (peer-to-peer) s MINI Sharing

Tradiční britská značka MINI opět určuje standardy v oblasti sdílené mobility. Díky MINI Sharing a nové aplikaci MINI Sharing prémiový výrobce dále prohlubuje své průkopnické postavení v této oblasti. Od 1. března 2021 mohou zákazníci v Německu a Nizozemsku sdílet své MINI a MINI zážitky s rodinou a přáteli snadno, rychle a bezproblémově. Pomocí aplikace lze automobil zarezervovat, odemknout a zamknout a nastartovat. Sdílení soukromých automobilů nikdy nebylo tak snadné a pohodlné.

MINI Sharing lze pohodlně používat prostřednictvím aplikace MINI Sharing. Jakmile má zákazník aplikaci nainstalovanou ve svém chytrém telefonu (k dispozici pro operační systémy iOS a Android), je možné přizvat ke sdílení další členy rodiny a přátele (za předpokladu, že mají aplikaci také nainstalovanou). Pokud přátelé chtějí vozidlo na určitou dobu půjčit, mohou majiteli prostřednictvím aplikace zaslat žádost. Tento požadavek se zobrazuje v kalendáři aplikace MINI Sharing a vlastník ho tam může přijmout a spravovat. 30 minut před začátkem rezervace obdrží vypůjčitel užitečné informace týkající se automobilu, jako je například jeho poloha a dojezd/stávající úroveň nabití baterie. Uživatel potřebuje pouze internetové připojení na začátku rezervace. Od té doby jeho chytrý telefon komunikuje s modulem MINI Sharing přes Bluetooth, což má tu výhodu, že umožňuje interakci s automobilem bez připojení k internetu. MINI Sharing lze proto snadno využívat v podzemních parkovištích nebo na místech se špatným pokrytím signálu.

MINI Sharing již bylo úspěšně otestováno a vyzkoušeno a velmi pozitivně přijato v roce 2019 v Madridu a později s podobným ohlasem také v Barceloně. Po úspěšném dokončení pilotního projektu je služba soukromého sdílení automobilů k dispozici od října 2020 v celém Španělsku. V Německu a Nizozemsku začala služba fungovat na začátku března 2021. Všechny německé modely MINI vyrobené od ledna 2020 jsou již z výroby vybaveny požadovanou technologií (volitelná výbava: 5GE – příprava pro flexibilní sdílení automobilů). Požadovaným modulem MINI Sharing lze automobil dovybavit v rámci příslušenství ve kterémkoliv MINI Servisu. MINI Sharing pak může zákazník okamžitě používat. Cena této služby v Německu za první rok činí 360 eur (roční smlouva) plus cena dodatečného vybavení. Pokud bude služba pro roce používání prodloužena, cena bude 49 eur ročně (platné k březnu 2021).

Zdroj informací

BMW Česká republika a NejBusiness.cz

Datum

5. dubna 2021

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 2.0836 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál