Společnost HP společně s partnery z odvětví automotive posouvá možnosti využití 3D tisku

Společnost HP společně s partnery z odvětví automotive posouvá možnosti využití 3D tisku

Tým HP pro 3D tisk pracuje od začátku roku velmi intenzivně a představil již řadu inovativních programů a aplikací, které dokládají výhody 3D tisku v nejrůznějších oblastech, počínaje inovativním využitím této technologie až po průlomovou spolupráci s automobilovým průmyslem.

V minulém týdnu informovala společnost HP o dvou nově navázaných partnerstvích se společnostmi Nissan a Ford, přičemž vzájemná spolupráce se rovněž zaměří na využití 3D tisku k urychlení výroby na vyžádání a rychlejšímu přechodu k udržitelné výrobě v automobilovém odvětví.

HP, Nissan a Solize umožňují výrobu just-in-time

Společnost Nissan ve spolupráci se společností HP Inc. a předním digitálním výrobcem SOLIZE Corporation informovaly o svém plánu použít technologie 3D tisku k revoluční proměně výroby náhradních dílů, která jim umožní uspokojit celosvětovou poptávku po náhradních dílech do starších vozů.

Spolupráce mezi společnostmi HP a Nissan umožní vyrábět náhradní díly v průmyslové kvalitě pro vozidla Nissan Motorsports (NISMO) a vytvořit systémy pro výrobu just-in-time s flexibilními možnostmi úpravy designu, které uspokojí poptávku a sníží náklady. Díky pokročilým funkcím, poskytovaným platformou HP Multi Jet Fusion, dokáže společnost Nissan:

  • s vysokou efektivitou vyrábět a dodávat náhradní díly v průmyslové kvalitě pro vozidla Nissan Motorsports (NISMO) včetně plastového chrániče pro R32 Nissan Skyline GT-R,
  • využít výhod flexibilního designu a výrobních systémů just-in-time k uspokojení poptávky po konstrukčně složitých dílech při současném snížení nákladů,
  • přebudovat svůj dodavatelský řetězec a zavést udržitelnou výrobu, která sníží množství průmyslových odpadů i emisí CO2 během celého životního cyklu produktu.

Tento krok znovu potvrzuje důvěru automobilového průmyslu ve 3D tisk jako technologii umožňující zvýšit odolnost dodavatelského řetězce a personalizovat hromadnou výrobu.

Společnosti Ford a HP spolupracují jako první v oboru na přeměně odpadu z 3D tisku v autodíly

Společnosti Ford a HP spojily své síly, aby změnily způsob, jakým automobilový průmysl využívá odpadní materiál z 3D tisku, a zamyslely se nad možnostmi, díky nimž může udržitelná výroba v automobilovém sektoru přispět k rychlejšímu přechodu na oběhové hospodářství. Výsledkem je první program v tomto odvětví, který využívá použitý prášek a díly z 3D tiskáren k výrobě vstřikovaných autodílů, vhodných pro automobily Ford, jako jsou nákladní vozy Super Duty F-250, aniž by tím utrpěla jejich životnost a kvalita.

Společnosti Ford a HP si jako svou prioritu stanovily udržitelnost a tato nejnovější spolupráce potvrzuje závazek obou společností postavit se do čela revolučního úsilí v této oblasti. Více podrobností o vstupních materiálech a výsledných výrobcích:

Recyklované materiály z 3D tiskáren HP se používají k výrobě vstřikovaných spon palivového potrubí pro nákladní vozy Super Duty F-250, aniž by tím utrpěla jejich životnost a kvalita. Ford již u palivových potrubí stávajících vozidel vytipoval dalších 10 spon, u kterých bude tato inovace také uplatněna.

Takto vyrobené díly vykazují lepší chemickou odolnost a odolnost proti vlhkosti než běžné spony, jsou o 7 procent lehčí a o 10 procent levnější.

Tato spolupráce je jedinečnou ukázkou bleskového řešení problémů, kdy společnosti Ford a HP rychle spojily své síly, aby definovaly problém s odpadem, překonaly technické překážky a našly řešení – to vše za méně než rok.

Tento program opět potvrzuje ekologické výhody 3D tisku a ukazuje, jak může mezioborová spolupráce podnítit rozvoj oběhového hospodářství.

Při realizaci tohoto programu se ke společnostem Ford a HP připojily také firmy SmileDirectClub, Lavergne a ARaymond, které poskytly materiály a montážní systémy.

Tento výrobní proces, který je první svého druhu a byl vyvinut za méně než rok, přináší nejen spolupráci napříč odvětvími, ale rozšiřuje dopad udržitelných výrobních postupů na celý hodnotový řetězec. Společnosti Ford a HP jsou přesvědčeny o tom, že to, co je lepší pro přírodu, je také lepší pro podnikání.

Zdroj informací

HP a NejBusiness.cz

Datum

4. dubna 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.082 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál