Evropská komise povolila další koronavirové podpory

Evropská komise povolila další koronavirové podpory

Evropská komise povolila České republice opatření veřejné podpory COVID Invest a změnu již existujícího programu COVID Plus. Podle Komise jsou obě opatření v souladu s tzv. dočasným rámcem.

V rámci COVID Invest bude stát poskytovat záruky za investiční úvěry, aby podpořil podniky zasažené koronavirovou pandemií a souvisejícími opatřeními. Zaměřen je na malé a střední podniky a velké podniky do 500 zaměstnanců ze všech sektorů, kromě finančnictví, těžby uhlí, ropy a zemního plynu, výroby a prodeje tabákových výrobků a hazardního průmyslu. Prostředky tento program sdílí s již dříve povoleným opatřením COVID III, dohromady mohou oba programy podpořit úvěry až ve výši 500 miliard korun. Program spravuje Českomoravská záruční a rozvojová banka.

Program COVID Plus, původně schválený v květnu 2020, prošel již třetí modifikací, když byl okruh příjemců rozšířen o podniky z oblasti ubytovacích služeb. Ostatní podmínky pro poskytování této podpory zůstaly zachovány.

Na internetových stránkách Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže najdete všechny podrobnosti o dočasném rámci a také přehled rozhodnutí Evropské komise, kterými jsou schvalována protikoronavirová podpůrná opatření poskytovaná v České republice.

Zdroj informací

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a NejBusiness.cz

Datum

1. dubna 2021

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6687 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál