Elektrické vozy v terminálu DB Schenker ve švédském městě Skara bude dobíjet solární energie

Elektrické vozy v terminálu DB Schenker ve švédském městě Skara bude dobíjet solární energie

DB Schenker instaloval solární články na střechu logistického terminálu ve švédském městě Skara, kde fotovoltaická technologie pomůže se zajištěním elektrické energie pro osvětlení budovy a nabíjení elektromobilů.

Terminál každoročně spotřebuje zhruba 650 000 kWh elektrické energie, zatímco solární články by měly vyrobit přibližně 248 000 kWh. „Solární články vyrobí tolik energie, jako je roční spotřeba asi 12 běžných rodinných domů,“ říká manažer terminálu Marcus Blomqvist. Displej u vchodu do terminálu průběžně zobrazuje aktuální hodnoty generované elektrické energie.

Výkon solárních článků logicky záleží na tom, jestli svítí slunce – v zásadě ale jejich kapacita stačí na pokrytí energie, kterou spotřebuje osvětlení budovy a nabíjení nákladních elektromobilů. Ty se sice dobíjejí přes den, ale největší spotřebu má nákladní terminál v nočních hodinách, kdy solární články elektřinu nevyrábí. „Vzhledem k tomu, že vyrobenou nadbytečnou energii nemůžeme nijak skladovat, rozhodli jsme se přebytky energie posílat do rozvodné sítě. Předpokládáme, že investice se nám vrátí do deseti let,“ říká Marie Sjöholm, manažerka v divizi Schenker Property.

DB Schenker

DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Zajišťuje mezinárodní výměnu zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelského řetězce a poskytování komplexních logistických řešení - od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací. Kromě inovačních řešení nabízí komfort komplexních služeb, individuální přístup, vysokou profesionalitu a oporu spolehlivého partnera. Disponuje širokým technickým, technologickým i kapitálovým zázemí.

Celosvětová síť DB Schenker zahrnuje 130 zemí, kde zaměstnává přes 91 tisíc spolupracovníků. Na každém kontinentu jsou pobočky DB Schenker klíčem k těsné blízkosti k zákazníkům a umožňují organizovat přepravu zboží po celém světě. DB Schenker je součástí německého koncernu Deutsche Bahn, divize logistiky.

V České republice má DB Schenker prostřednictvím Schenker spol. s r. o. silné zastoupení – 2200 kvalifikovaných spolupracovníků na 22 pracovištích po celé České republice. Díky tomu dokáže být svým zákazníkům a obchodním partnerům co nejblíže a pružně reagovat na jejich požadavky. Při poskytování služeb společnost dbá na ochranu životního prostředí a zdrojů. Rovněž přebírá aktivní roli při utváření sociálního a ekonomického prostředí a snaží se přinášet užitek nad rámec společnosti.

DB Schenker patří podle žebříčku Czech Top100 mezi stovku nejvýznamnějších firem v České republice.

Zdroj informací

DB Schenker a NejBusiness.cz

Datum

30. března 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.7875 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál