Central Group v době zvyšující se nezaměstnanosti pokračuje v intenzivním personálním náboru

Central Group v době zvyšující se nezaměstnanosti pokračuje v intenzivním personálním náboru

Počet lidí bez práce v Praze meziročně vzrostl o 80 procent. Loni v únoru byla nezaměstnanost v Praze 1,9 % (18.423 uchazečů o zaměstnání), letos v únoru už 3,7 % (33.565 uchazečů o práci). Do metropole přitom každý rok přicházejí tisíce dalších lidí. Za loňský rok počet obyvatel Prahy narostl o 10.807 lidí na 1.335.084 obyvatel. Největší český rezidenční stavitel Central Group v době zvyšující se nezaměstnanosti zahájil masivní nábor.

Zatímco v řadě oborů firmy musely v důsledku pandemie omezit provoz a začít propouštět, rezidenčnímu stavebnictví se daří. Lidé hledají bezpečný způsob, jak uchránit své úspory před inflací a ukládají je do nákupu nemovitostí. Central Group zaznamenává dokonce rekordní prodeje, největší za 10 let. Pro příští roky chce prodeje ještě více než ztrojnásobit.

Po celé Praze připravuje 30 tisíc bytů v nových pražských čtvrtích. Právě letos zahájí dlouho očekávanou výstavbu Parkové čtvrti v Praze 3 na Žižkově a Tesly Hloubětín v Praze 9 – svůj domov jen v prvních etapách těchto projektů naleznou 2 tisíce lidí. Navzdory koronakrizi proto Central Group významně rozšiřuje počet zaměstnanců zejména na technických a jinak specializovaných pozicích. Jedná se hlavně o projektanty, architekty, ale i analytiky, rozpočtáře, pracovníky inženýringu nebo obchodu.

Stavebnictví může ztlumit ekonomický propad

Stavebnictví má obecně na ekonomiku velký vliv – díky jeho významnému multiplikačnímu efektu představuje každá investovaná miliarda pro hospodářství v další produkci více než dvojnásobek. Vybere se zároveň víc na daních a klesne nezaměstnanost.

Zdroj informací

CENTRAL GROUP a.s. a NejBusiness.cz

Datum

29. března 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.0588 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál