Čeští rodiče přicházejí na chuť dětskému penzijku

Čeští rodiče přicházejí na chuť dětskému penzijku

Dětské penzijní spoření je na trhu od roku 2016. Od té doby si našlo svou klientelu mezi rodiči, kteří tak spoří svým dětem na budoucnost. Využívají státní příspěvky i atraktivní zhodnocení.

Až 2760 korun ročně ve státních příspěvcích, žádné poplatky za sjednání a za splnění určitých podmínek má dítě možnost vybrat třetinu naspořených peněz v osmnácti letech. To jsou klíčové benefity dětského penzijka, které je využíváno čím dál vyšším počtem rodičů.

„Za rok 2020 evidujeme nárůst dětských smluv o více než 5000. Zodpovědných rodičů přibývá a nás těší, že volí spořící produkt, který je stabilní a dokáže zhodnocovat prostředky svých klientů. Zhodnocení za loňský rok je toho opět důkazem, a to i přes velké ekonomické změny způsobené pandemií. Nejlépe to dokazuje výsledek zhodnocení u ČSOB dynamického účastnického fondu,“ říká Ladislav Rokos, obchodní a marketingový ředitel ČSOB Penzijní společnosti.

Z dětí spoří nejvíce Terezy a Jakubové. Takových jmen eviduje ČSOB Penzijní společnost nejvíce. Rodiče na dětské smlouvy spoří průměrné 500 korun měsíčně. Přitom nejvyšší naspořená částka na dětské smlouvě dosahuje výše 1,6 milionu korun.

Strategie životního cyklu

I přesto, že je doplňkové penzijní spoření složeno z různých fondů od konzervativních až po dynamické, rodič nemusí přemýšlet nad tím, jaký fond pro své dítě zvolí. Penzijní společnost nabízí Strategii životního cyklu, která automaticky převádí úspory mezi jednotlivé fondy dle věku každého klienta. V nejmladším věku jsou úspory investovány do dynamického typu fondu s potenciálně vyšším výnosem, ale také s vyšším rizikem případného kolísání hodnoty investice. Naopak se zvyšujícím se věkem se pak postupně zvyšuje zastoupení konzervativního typu fondu tak, aby hodnota úspor na penzijním spoření nemohla být nepříznivě ovlivňována například výkyvy na akciových trzích.

Penzijko je navíc nyní možné sjednat již plně online bez nutnosti návštěvy pobočky.

Skupina ČSOB

je vedoucím hráčem na bankovním trhu v České republice. Naše motto „Digitálně a s lidmi“ nejlépe vyjadřuje probíhající investice do inovací a digitalizace, díky nimž neustále zjednodušujeme a zkvalitňujeme obsluhu našich klientů v pobočkách i online prostředí. Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dnů v týdnu. Stavíme na unikátním bankopojišťovacím modelu, který nabízí pod jednou střechou vše pro řešení finančních potřeb – od bankovních služeb pod značkou ČSOB či Poštovní spořitelna přes pojištění od ČSOB Pojišťovny až po úvěry na bydlení od Hypoteční banky či ČSOB Stavební spořitelny, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria Finance. Své služby poskytujeme všem typům zákazníků – fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátní a institucionální klientele. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a. s. a NejBusiness.cz

Datum

26. března 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.245 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál