Osvěžující vodopád českého skla z dílny společnosti LASVIT se představuje poprvé v Mexiku

Osvěžující vodopád českého skla z dílny společnosti LASVIT se představuje poprvé v Mexiku

Česká designérská a sklářská společnost LASVIT představuje svou první velkou instalaci v Mexiku. Ta zdobí atrium luxusního hotelu St. Regis Mexico City v samém srdci mexické metropole. Instalace Twirl vznikla podle návrhu designérky LASVIT design týmu Kataríny Kudějové Fulínové.

Instalace Twirl sestává ze závěsných skleněných komponentů, které prostupují odshora dolů napříč několika podlažími hotelu až do foyer v přízemí. Instalace má připomínat vodopád protékající bájnými podzemními jeskyněmi – tzv. cenotes – jež sloužily jako životadárné zásobárny pitné vody pro dávné mexické civilizace. Celé dílo hraje mnoha barevnými odstíny a ve slunečních paprscích vrhá třpytivé odlesky na hotelové stěny. Na jeho výrobu bylo použito celkem 358 kousků českého skla.

Cenotes byly již od dob Mayů uctívány jako posvátná místa a dodnes jsou považovány za jedny z nejpozoruhodnějších přírodních úkazů na Zemi. „Hledám inspiraci v přírodě a její morfologii. Moje práce má abstraktní podobu, která otevírá prostor pro představivost a funguje jako okno do našeho nitra, do našeho podvědomí,“ říká designérka LASVIT design týmu Katarína Kudějová Fulínová. Vodopád českého skla, inspirovaný silou přírody, nabízí návštěvníkovi hotelu St. Regis Mexico City jedinečný moment osvěžení a inspirace. Díky špičkové moderní technologii výroby skla LASVIT vytvořil přírodní zázrak uprostřed městské džungle jedné z nejrozpálenějších metropolí světa.

Hotel St. Regis Mexico City se nachází v epicentru metropolitního dění. Je obklopený emblematickými památkami, významnými muzei, exkluzivními uměleckými galeriemi i butiky. Budova hotelu, čítající 31 podlaží, hostům poskytuje dechberoucí výhled na panorama města i nejznámější památky: hrad Chapultepec, sochu Lovkyně Diany či Anděla nezávislosti.

LASVIT

LASVIT je česká sklářská a designérská společnost, která se zaměřuje na světelné instalace na zakázku a kolekce svítidel, nápojového a dekorativního skla. Už od založení v roce 2007 se LASVIT drží své mise přinášet krásu a kus Česka klientům z celého světa, a tak inspirovat svět.

Společnost navazuje na dlouhou historii sklářství na severu Česka. Zakladatel LASVITu Leon Jakimič řídí společnost s úctou k této tradici, ale zároveň s nadšením pro odvážný design a moderní technologie. Světelné instalace jsou dělané na míru danému místu a zákazníkovi. Do světa světla přináší LASVIT inovativní pohled a jejich instalace často umí měnit barvu či reagovat na hudbu a pohyb. Klientům svítidla vytváří specifickou atmosféru a vypráví svůj vlastní příběh.

Více než 2 000 světelných instalací společnosti zdobí hotely, privátní rezidence a další komerční i nekomerční prostory po celém světě. V posledních letech spolupracoval LASVIT s mnoha známými světovými designéry, ale zároveň se stal odrazovým můstkem pro mladé a nadějné talenty.

Pod vedením kreativního ředitele a známého českého designéra Maxima Velčovského LASVIT získal prestižní cenu Milano Design Award 2018 přezdívanou „Oscar designu“. Maxim Velčovský v roce 2020 získal ocenění nejlepšího kreativního ředitele roku, který uděluje prestižní Interior Design Magazine.

LASVIT inspiruje svět, ale zdroj této inspirace se rodí doma, v srdci Lužických hor. Své sídlo má tak LASVIT od roku 2019 právě tam, v Novém Boru. Součástí komplexu je i skleněný dům – metaforický „maják sklářství” na severu Čech.

Zdroj informací

LASVIT a NejBusiness.cz

Datum

23. března 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.9498 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál