Doosan Škoda Power dodá turbogenerátor pro britskou spalovnu Newhurst

Doosan Škoda Power dodá turbogenerátor pro britskou spalovnu Newhurst

Spalovna odpadu Energy Recovery Facility at Newhurst, která vzniká v britském hrabství Leicestershire, bude využívat 42 MW turbogenerátor společnosti Doosan Škoda Power. Na realizaci se v dubnu loňského roku dohodl plzeňský výrobce se svým partnerem, společností Hitachi Zosen Inova.

„V minulosti jsme s Doosan Škoda Power spolupracovali na jiných projektech spaloven odpadů a s jejich prací jsme byli spokojeni. Hitachi Zosen Inova se proto rozhodla v této spolupráci pokračovat poté, co se Doosan zavázal ke splnění všech technických požadavků projektu Newhurst,“ říká Thomas Fick, technický a projektový manažer projektu Newhurst ve společnosti Hitachi Zosen Inova.

Provoz by měl podle plánu každoročně zpracovat až 350 000 tun nerecyklovatelného odpadu, ze kterého vznikne dostatek elektrické energie až pro 80 000 domácností. Z hlediska efektivity výkonu pak půjde o jednu z energeticky nejefektivnějších instalací na světě.

“Jsme rádi, že Hitachi Zosen Inova pro projekt opět zvolila zařízení z Doosan Škoda Power. Je to pro nás vizitkou toho, že plzeňské strojírenství má na globálním trhu své pevné místo,“ říká Patrik Bruml, manažer projektu v Doosan Škoda Power.

Dodání hlavních komponent na stavbu je plánováno na listopad letošního roku. Po dokončení mechanické montáže (potrubí a elektročást) se budou inženýři věnovat individuálním testům, přičemž první pára by měla být do soustrojí přivedena v říjnu roku 2022. Do ostrého provozu bude celé zařízení dle harmonogramu uvedeno na jaře roku 2023.

Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power je součástí silné skupiny společností sjednocených pod Doosan Group,
která svým zákazníkům po celém světě dodává špičkové technologie a služby vysoké kvality a hodnoty.

Doosan Škoda Power je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, zejména pak soustrojí parní turbína - generátor ve výkonovém rozsahu 3 až 1 200 MW. Firma má bohaté zkušenostmi a reference v aplikacích pro paroplynové a fosilní elektrárny, CHP, jaderné elektrárny a solární elektrárny (CSP), spalovny biomasy, atd. V oblasti servisu společnost nabízí generální opravy s výměnou opotřebených komponent, dlouhodobý pozáruční servis nebo retrofit či modernizaci parní turbíny vlastní i cizí výroby. Každoroční investice do výzkumu a vývoje zajišťují nabídku vysoce kvalitních produktů, které splňují specifické požadavky zákazníků.

Zdroj informací

Doosan Škoda Power, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

23. března 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.5687 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál