Březnová Priorita přináší mix dotačních příležitostí a úspěšných projektů

Březnová Priorita přináší mix dotačních příležitostí a úspěšných projektů

V aktuálním vydání informujeme o dotacích na environmentální vzdělávání, úspěšných projektech i o již schválených záměrech.

Do lepšího vzdělávání dětí a dospělých je možné investovat i díky penězům z dotační výzvy na environmentální vzdělávání. Díky tomu získají děti lepší vhled do ochrany životního prostředí a povědomí o ekologickém chování.

Děti i dospělí si mohou zasadit strom, to je praktické cvičení, které pomůže konkrétnímu místu. Ministerstvo výsadbu stromů dlouhodobě podporuje a teď posílá další peníze na podporu vysazování nových dřevin.

Jak může vypadat zelenější město, ukazují v České Lípě, kde vznikne parčík. Píšeme i projektu v Křenovicích, kde ze zpustlého koupaliště vznikne klidová zóna s vodní plochou. Dalším příkladem dobré praxe, který si odnesl i několik ocenění, je návrat života do slepých ramen řeky Dyje. Ty se dříve „odsekly“ od hlavního toku, teď je vodohospodáři znovu připojili. Podíváme se i do Karlovarského kraje, kde pečují o území kolem vrchu Vladař a Boreckých rybníků.

Přinášíme také přehled nejzajímavějších zjištění ze zprávy o životním prostředí za rok 2019, věnujeme se udržitelnému lyžování i textilní výrobě. V reportáži vás vezmeme do ptačí oblasti ve Středočeském kraji.

Zdroj informací

Státní fond životního prostředí České republiky a NejBusiness.cz

Datum

16. března 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.7126 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál