Úřad povolil nabytí společné kontroly ve třech případech spojování soutěžitelů

Úřad povolil nabytí společné kontroly ve třech případech spojování soutěžitelů

Právní moci již nabyla tři rozhodnutí Úřadu pro ochranu u hospodářské soutěže ve věcech spojení soutěžitelů. Úřad u těchto fúzí ve zjednodušené proceduře konstatoval, že nebudou mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže a spojení povolil.

V prvním případě získaly společnosti BUDAMAR LOGISTICS, a. s., Optifin Invest, s. r. o., a fyzická osoba V. M. možnost vykonávat společnou kontrolu nad společnostmi ŽOS-EKO, s. r. o., ŽOS - MEDIKA, s. r. o., a ŽOS TRADING, s. r. o. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti zabezpečování plnění environmentálních povinností plynoucích z předpisů na ochranu životního prostředí (tj. zejména nakládání s odpady a s nebezpečnými odpady a vodohospodářská činnost), poskytování služeb v oblasti zdravotní péče a zajišťování základní lékařské péče v nestátním zdravotnickém zařízení na území Slovenské republiky a nákupu náhradních dílů a komponentů pro železniční kolejová vozidla.

Ve druhém případě bylo povoleno spojení, v jehož důsledku mají společnosti Jet 2 Beta, a.s., a Inodora Solutions s.r.o. získat možnost nepřímo společně kontrolovat společnost PBS INDUSTRY, a.s. Nabývaná společnost se zabývá výrobou ocelových konstrukcí, svařováním a sestavováním palivových a hydraulických nádrží, rámů, koreb a dalších svařovaných dílů pro výrobce stavební techniky a dále výrobou zařízení pro dodavatele energetických a teplárenských celků.

Úřad dále ve zjednodušeném řízení povolil spojení společností PETR NEMEC FAMILIENSTIFTUNG, Vitri, s. r. o., a fyzické osoby T. J. se společnosti Nano Energies, a. s. V důsledku fúze získají navrhovatelé možnost vykonávat společnou kontrolu ve společnosti Nano Energies, a. s. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti maloobchodních dodávek elektřiny a plynu a velkoobchodních dodávek elektřiny.

Zdroj informací

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a NejBusiness.cz

Datum

11. března 2021

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.9636 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál