MINI VOICES: Platforma pro hlasy, které mají co říct

MINI VOICES: Platforma pro hlasy, které mají co říct

MINI je příkladem udržitelnosti a společenského závazku. Platformou MINI VOICES vznikl prostor pro osobnosti a iniciativy, které mají potenciál změnit svět. V několika evropských zemích MINI podporuje důvěryhodné herce a začínající firmy, jejichž neobvyklé nápady se zabývají dnešními sociálními výzvami a ukazují, jak lze utvářet udržitelnou a společensky odpovědnou budoucnost. Výchozí body pro tuto snahu jsou stejně rozmanité jako národy, odkud pocházejí protagonisté. Na platformě MINI VOICES se jim a jejich projektům dostává mezinárodní pozornosti. Jejich přítomnost na sociálních sítích MINI jim dává příležitost inspirovat celý svět.

Hledání nekonvenčních řešení a přehodnocení těch stávajících je hluboce zakořeněno v tradici britského výrobce prémiových automobilů MINI. Díky svému kreativnímu využití prostoru se již klasické Mini stalo průkopníkem efektivní a prostorově úsporné městské mobility. Čistě elektrické MINI Cooper SE dnes nabízí typický pocit z jízdy jako v motokáře s nulovými lokálními emisemi.

Kromě výroby automobilů se MINI věnuje celé řadě aktivit zaměřených na zvyšování kvality života v městském prostředí. Od roku 2016 spolupracuje MINI Startup Accelerator URBAN-X s více než 60 začínajícími firmami, jejichž inovace činí život ve městě lepším, příjemnějším, pohodlnějším a udržitelnějším.

Platforma MINI VOICES je nyní další příležitostí, jak najít nové průkopnické impulzy pro svět budoucnosti a seznámit s nimi širší publikum.

Vynálezci, zakladatelé, vědci, dobrodruzi a další hlasy, které mají v oblasti udržitelnosti a sociální odpovědnosti co říci, najdou na platformě MINI VOICES mezinárodní jeviště. Mezi prvními osobnostmi, které na této platformě vystoupí, bude francouzská architektka Clarisse Merlet, která vyvinula metodu extrakce ekologicky šetrných stavebních materiálů z oblečení, které již nelze nosit. Její pařížský start-up, představený francouzským zastoupením značky MINI, se jmenuje FabBRICK. Clarisse Merlet a její tým již recyklovaly textilní odpad vážící více než dvanáct tun a vyrobily z něj přibližně 40 000 cihel.

Ve švýcarské bankovní metropoli Curychu vznikl jedinečný ekosystém pro produkci přírodních potravin, který potěší ekology i labužníky. Ve čtvrtém patře kancelářské budovy start-upový tým UMAMI pěstuje a zpracovává takzvané microgreeny, tedy minizeleninu nebo minisaláty. Tyto na živiny obzvláště bohaté a chuťově výrazné mini rostliny rostou v zařízení označovaných jako aquaponie. V nich spolu s rybami a sladkovodními krevetami tvoří uzavřený cyklus fungující zcela bez umělých přísad. Společnost založená Robinem Bertschingerem, Manuelem Vockem a Denisem Weinbergem, kterou na platformě MINI VOICES představilo švýcarské zastoupení značky MINI, vyvinula obzvláště inovativní formu městského zemědělství. Mezitím jsou její produkty dodávány mimo jiné do nejlepších restaurací v Curychu – vždy čerstvé a rychle dovezené.

Zdroj informací

BMW Group a NejBusiness.cz

Datum

10. března 2021

Fotogalerie

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 2.0043 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál