MBA program Fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze získal akreditaci AMBA

MBA program Fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze získal akreditaci AMBA

Mezinárodní akreditace AMBA je považována za nejvýznamnější světovou akreditaci v oblasti MBA studia. Na celém světě ji doposud získalo jen 286 nejlepších byznys škol, jako je např. University of St. Gallen či HEC Paris. V České republice je Fakulta podnikohospodářská VŠE první školou s touto akreditací.

„Věřím, že získání akreditace AMBA výrazně zpřehlední dosud nepřehledný trh MBA studia v České republice,“ říká profesor Ivan Nový, děkan Fakulty podnikohospodářské VŠE. „Tohoto ocenění si velice vážíme i proto, že fakulta vnímá exekutivní vzdělávání jako jednu ze svých priorit. V loňském roce jsme proto například otevřeli nový program Doctor of Business Administration, který je určen stejně jako program MBA primárně manažerům,“ dodává.

Roční akreditační proces byl završen poslední lednový týden tohoto roku návštěvou akreditační komise v zastoupení: Prof. Wendy Loretto, děkanka University of Edinburgh Business School, Prof. Jorg Bley, děkan International Business School Suzhou, Xi’an Jiaotong Liverpool University, Prof. Tomasz Ludwicki, University of Warsaw, a George Iliev z AMBA. Komise ve svém hodnocení vyzdvihla zejména kvalitní vedení programu a mezinárodní diverzitu studijních skupin. Na základě zpětné vazby od studentů i absolventů programu komise dále ocenila výraznou provázanost programu s podnikatelskou a korporátní praxí.

Fakulta získala akreditaci AMBA na tři roky. „Mám velkou radost, že se nám podařilo splnit náročná akreditační kritéria a velmi mě těší, že můžeme našim stávajícím i budoucím studentům nabídnout kvalitní a relevantní exekutivní vzdělání, které obstojí v mezinárodní konkurenci. Na globálním trhu MBA programů není většího ocenění,“ říká Dr. Markéta Dianová, výkonná ředitelka MBA programu na Fakultě podnikohospodářské.

Přísná akreditační kritéria a proces hodnocení zajišťují, že akreditaci získají pouze ty studijní programy, které prokazují nejvyšší standardy ve výuce a zároveň v kariérním rozvoji a zaměstnatelnosti absolventů. Hodnocení probíhá na základě informací od různých zainteresovaných stran, jako jsou zaměstnanci fakulty, studenti a absolventi nebo zaměstnavatelé.

Association of MBAs accreditation

Association of MBAs accreditation (AMBA) je nadnárodní akreditační orgán, který byl založen v roce 1967 ve Velké Británii a který celosvětově spojuje MBA studenty a absolventy, akreditované školy a zaměstnavatele. AMBA akreditace je celosvětovým standardem pro všechny MBA, DBA a magisterské programy a v současné době akredituje programy 2 % nejlepších byznys škol ve více než 75 zemích.

Fakulta podnikohospodářská VŠE

Fakulta podnikohospodářská VŠE patří mezi nejvýznamnější fakulty zaměřené na oblast managementu v regionu střední a východní Evropy. Jako jediná fakulta v České Republice má prestižní mezinárodní akreditaci EQUIS. Absolventi fakulty nacházejí uplatnění v mezinárodních korporacích, v malých a středních podnicích, v kulturních a neziskových organizacích nebo zakládají vlastní firmy.

Zdroj informací

Vysoká škola ekonomická v Praze - Fakulta podnikohospodářská a NejBusiness.cz

Datum

6. března 2021

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.828 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál