AČN: Lockdown zhorší situaci

AČN: Lockdown zhorší situaci

Na základě bleskového průzkumu mezi členy AČN jednoznačně vyplynulo, že společnosti vyrábějící nábytek jsou schopny své zaměstnance ochránit. Řada z nich na své náklady pravidelně provádí testování na koronavirus. Firmy nakoupily a daly svým zaměstnancům respirátory FFP2 nebo nanoroušky, někde i ochranné brýle. Dezinfekce na pracovištích je samozřejmostí. Tyto ochranné prostředky zaměstnanci ve firmách povinně nosí. Je to i v zájmu samotných zaměstnanců, kteří nechtějí svou firmu ohrozit. U drtivé většiny výrobních společností se projevuje ohromná solidarita pracovníků s firmou, která jim dává práci. Lze bez nadsázky říct, že každá nábytkářská firma se mění v testovací místnost…

To, že tvrdý lock down průmyslu přinese výrazně více škody, než užitku vyzkoušeli před námi již v Izraeli. (Po tvrdém lock downu křivka nakažených prudce vystřelila nad původní hodnoty.) Pokud by došlo k uzavření průmyslových podniků, mnohé firmy by se ocitly ve skutečně existenčních potížích. Často se jedná o desítky let budované firmy, tisíce hodin práce a odříkání sobě i celé rodině. Je smutné, pokud se někteří odborníci na viry vyjadřují o celém průmyslu jako o české montovně. Je to neuctivé k tisícům firem všech velikostí.

Přístup majitelů firem i samotných zaměstnanců ve výrobě nábytku ukazuje maximálně zodpovědný přístup. Ředitel firmy vyrábějící čalouněný nábytek říká: „Sami zaměstnanci se bojí, aby covid do firmy nezatáhli. Několikrát se mi stalo, že mi zaměstnankyně volala, že jí není dobře. Okamžitě jsem reagoval, ať do práce nechodí a nechá se otestovat…“ Samo o sobě uzavření obchodů a showroomů s nábytkem způsobuje, že je ve firmách méně práce. Méně práce znamená i více prostoru pro hygienická opatření.

Poukazování na průmysl je bohužel pouze líbivý populismus. Netvrdíme, že na pracovišti k přenosu nákazy nemůže dojít. Rozhodně lze, ale šíření eliminovat. V případě lock downu průmyslu je iluzorní si myslet, že se situace s nákazou covid 19 zlepší. Nezlepší. Ba naopak zhorší! Je naivní si představovat, že pokud lidé z průmyslu zůstanou doma, zavřou se ve svých bytech a budou v izolaci sledovat televizi. Je velmi pravděpodobné, že nebudou. (Některé průmyslové podniky testují již delší dobu. Výsledky ukazují, že se zde virus nevyskytuje ve vyšší míře než v ostatní společnosti. Povinným testováním se ovšem daří šíření zastavit. A to je nesmírně důležité.)

Asociace českých nábytkářů

Řádnými členy Asociace českých nábytkářů jsou společnosti zaměřené na výrobu nábytku, které dbají na své renomé a drží se zásad poctivého podnikání. Členové AČN jsou vázáni morálním kodexem člena. Asociace českých nábytkářů od svého vzniku podporuje v České republice prodej kvalitního nábytku a poskytování kvalitních služeb vztahujících se k nábytku. Asociace českých nábytkářů je správcem značky Česká kvalita – Nábytek a provozovatelem vyhledávače prověřených nábytkářských firem. Asociace českých nábytkářů je významným partnerem pro zastupování požadavků podnikatelů z oboru výroby nábytku.

Zdroj informací

Asociace českých nábytkářů a NejBusiness.cz

Datum

2. března 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.5037 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál