Accenture ve spolupráci s VMware zakládá novou obchodní skupinu

Accenture ve spolupráci s VMware zakládá novou obchodní skupinu

Společnosti Accenture a VMware oznámily, že rozšířily vzájemnou spolupráci a založily specializovanou obchodní skupinu, která pomůže zákazníkům zavádět strategie upřednostňující cloud – urychlovat přechod na cloud, rychleji budovat moderní aplikace a využívat cloud jako základ pro inovace a nové obchodní modely a ve výsledku dosáhnout většího ekonomického efektu.

Accenture VMware Business Group je společná mnohamilionová investice obou firem, které spolupracují již více než 20 let. Na činnosti skupiny se budou podílet odborníci s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti hybridního cloudu a migrace, nativně cloudových aplikací, modernizace aplikací a bezpečnosti v klíčových odvětvích. Přibližně 2000 cloudových expertů společnosti Accenture vyškolených v produktech a službách VMware bude pomáhat klientům využít široké možnosti a flexibilitu cloudu, který se stal nezbytným nástrojem pružného škálování podnikových služeb, zvyšování provozní efektivity a zásadních inovací.

Nová obchodní skupina je součástí divize Accenture Cloud First, jejímž cílem je pomáhat klientům utvářet, přesouvat a provozovat jejich obchodní aktivity v cloudu. Společnost Accenture ji založila v roce 2020 a investovala 3 miliardy USD do nových schopností, řešení, partnerství a interakcí s klienty.

„Cloud je nejúčinnější nástroj zvládání změn,“ říká Julie Sweet, generální ředitelka společnosti Accenture. „Podniky budou v nejbližších letech urychlovat přechod na cloud a edge computing. Accenture VMware Business Group jim bude pomáhat zajistit rychlost, rozsah a bezpečnost, jakou potřebují ke své zásadní obchodní transformaci a zvyšování hodnoty.“

Accenture VMware Business Group bude investovat do společných marketingových a obchodních aktivit, školení dalších odborníků společnosti Accenture v technologiích VMware a do rozvoje nových služeb, prostředků a akcelerátorů založených na technologiích VMware. Obě firmy budou rovněž vyvíjet předpřipravená oborová řešení, včetně platformy, která pomůže telekomunikačním společnostem urychlit zavádění 5G a služeb edge computingu.

„Chtějí-li podniky splňovat nároky, které na ně klade dnešní bezprecedentní obchodní prostředí, musí zavádět multi-cloudové strategie – a to rychleji než kdy dříve,“ říká Pat Gelsinger, generální ředitel společnosti VMware. „Zákazníci stále častěji provozují své aplikace v jednom nebo více cloudech, v datových centrech a okrajových prostředích. Accenture VMware Business Group nabídne potřebné kapacity a odbornost s rychlostí, flexibilitou a spolehlivostí, jakou podniky potřebují dnes i do budoucna.“

Nová obchodní skupina spustí specializovanou službu VMware Cloud Migration Factory pro rychlý, bezpečnější a spolehlivější přenos výpočetních pracovních zátěží do cloudu s využitím vysoce automatizovaných procesů vyladěných na migraci a modernizaci tisíců aplikací. VMware Cloud Migration Factory klientům poskytne přístup k vysoce kontrolovanému prostředí a vyhrazeným prostředkům za účelem plánování, testování, modernizace a migrace aplikací ve velkém rozsahu do preferovaného veřejného, privátního, případně hybridního cloudu. Tím se zároveň sníží rizika spojená s přesunem pracovních zátěží VMware a urychlí realizace ekonomického užitku.

„Nastoupení ‚cesty do cloudu‘ je součástí naší základní strategie úspěchu na trhu. Ta spočívá v nabízení inovativní zákaznické zkušenosti a posilování schopností v oblasti elektronického obchodování při zachování správnou míru flexibility a rychlost při reakci na nové výzvy,“ říká Claudio Bianchi, IT ředitel společnosti Kiko Milano. „Společnosti Accenture a VMware naší společnosti umožnily přesunout kompletní IT infrastrukturu do cloudu v rekordně krátkém čase. Věříme, že nám Accenture VMware Business Group i v budoucnu dokáže pomoci urychlit uvádění nových produktů na trh.“

„Pandemie firmám přinesla ‚nový normální stav‘, takový, kde musí zintenzivnit využití cloudu k modernizaci svého podnikání a k dalším inovacím,“ říká Rick Villars, viceprezident pro celosvětový výzkum analytické společnosti IDC. „Uvědomují si, že při přizpůsobování nové situaci hraje veřejný, privátní i hybridní cloud kriticky důležitou roli a hledají technologické cloudové partnery a poskytovatele služeb, kteří dokáží takové strategie realizovat a poskytovat dovednosti potřebné k urychlené transformaci.“

Accenture je jedním z nejvýznamnějších světových partnerů společnosti VMware při zavádění nových produktů a služeb. Díky certifikacím VMware Global Principal Partner a Premier Global Systems Integrator disponuje rozsáhlými znalostmi řešení VMware. VMware je osvědčeným partnerem celosvětové IT organizace společnosti Accenture. Zajišťuje efektivní a bezpečný provoz pracovních zátěží v cloudu a v současné době patří k předním poskytovatelům i v oblasti edge computingu.

Accenture

Accenture je globální poskytovatel profesionálních služeb s rozsáhlými kapacitami v oblasti digitálních technologií, cloudu a bezpečnosti. Disponuje bezkonkurenčními zkušenostmi a specializovanými dovednostmi ve více než 40 odvětvích, kde nabízí služby strategického poradenství, interaktivního marketingu, informačních technologií a outsourcingu – vše s podporou nejrozsáhlejší světové sítě center pokročilých technologií a inteligentního provozu. 514 000 pracovníků obsluhuje klienty ve více než 120 zemích a denně naplňuje potenciál technologií a lidského důvtipu. Využívá sílu změny, aby přinášeli užitek a podporovali úspěch svých klientů, veřejnosti, akcionářů, partnerů a komunit.

VMware

Software společnosti VMware je základem komplexní globální digitální infrastruktury. Její nabídka zahrnuje řešení pro cloud, modernizaci aplikací, sítě, bezpečnost a digitální pracovní prostředí, která pomáhají zákazníkům poskytovat libovolné aplikace v libovolném cloudu pro libovolná zařízení. Společnost VMware sídlí v Palo Alto v Kalifornii a jejím dlouhodobým cílem je přinášet přelomové technologické inovace a pozitivně ovlivňovat svět.

Zdroj informací

Accenture a NejBusiness.cz

Datum

28. února 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.0003 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál