Nadační fond pro zdraví dětí získal od Central Group milion korun na vzdělávání lékařů a přístrojové vybavení

Nadační fond pro zdraví dětí získal od Central Group milion korun na vzdělávání lékařů a přístrojové vybavení

Největší český rezidenční stavitel Central Group přispěl částkou jeden milion korun Nadačnímu fondu pro zdraví dětí, který vznikl v roce 2007 ve prospěch Ústavu pro péči o matku a dítě (ÚPMD) v pražském Podolí. Čeští lékaři se díky prostředkům z fondu pravidelně účastní odborných stáží a konferencí v zahraničí. Loňský rok byl ale kvůli koronavirové krizi a nemožnosti cestovat specifický, a peníze tak směřovaly hlavně na nákup důležitého přístrojového vybavení.

Předání šeku probíhá každoročně v rámci charitativního galavečera v Obecním domě v Praze. Letos se ale kvůli koronavirové krizi odehrálo přímo v prostorách ÚPMD v Praze – Podolí.

„Aktuální stav a výsledky naší práce by byly nemyslitelné bez pomoci Nadačního fondu pro zdraví dětí a jejího nejvýznamnějšího donátora, společnosti Central Group. Bez této pomoci bychom nebyli tam, kde nyní jsme. Velmi si vážíme této letos již čtrnáctileté spolupráce a děkujeme Nadačnímu fondu pro zdraví dětí za ohromnou podporu a pomoc umožňující rozvoj a dosažení našich nejvyšších odborných cílů v oblasti špičkové péče o matku a dítě,“ uvedl ředitel Ústavu pro péči o matku a dítě doc. MUDr. Jaroslav Feyereisl, CSc.

Desinfekční přístroje i nanotextilie do ochranných roušek

Nadační fond za 14 let podpořil už 175 lékařských projektů. Jeho hlavním posláním je podpora výzkumu a vzdělávání zdravotnického personálu v oblasti péče o zdraví matek a jejich dětí. Loni kvůli koronavirové krizi pomáhal hlavně s nákupem nových přístrojů. Ústav pro péči o matku a dítě díky němu pořídil třeba nové desinfekční přístroje pro porodní sál a oddělení šestinedělí za téměř 240 tisíc korun.

„Přístroj Diosol, který v současné době používáme na denní bázi v našem nemocničním zařízení, slouží k plynné desinfekci prostoru a prostředí. Výhodou této plynné desinfekce je, že dokáže pronikat i do malých štěrbin a při jejím použití máme stoprocentní jistotu, že je prostor a prostředí plně desinfikované. V dnešní době, kdy bojujeme s pandemií COVID-19, se bez této desinfekce téměř neobejdeme a její účinnost je více než 95 procent,“ uvedl prof. MUDr. Zbyněk Straňák, Ph.D., MBA, primář novorozeneckého oddělení Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Porodnice za peníze z fondu koupila také nový infuzní systém pro novorozence, který zajišťuje přesné dávkování léků, nanotextilie do ochranných roušek pro personál a v minulosti i novou centrální monitorovací stanici pro novorozence za více než 400 tisíc korun.

Hlavním sponzorem fondu je Central Group

Zakladatelem a hlavním sponzorem Nadačního fondu pro zdraví dětí je největší tuzemský rezidenční stavitel Central Group. Kromě něj do fondu přispívají i drobní dárci. Letos částkou 100 tisíc korun přispěl také největší český výrobce oken a dveří Vekra.

„Jsem moc rád, že už čtrnáct let můžeme pomáhat dobré věci. Za tu dobu jsme již nadačnímu fondu přispěli mnohamilionovými částkami. Cítíme to jako svou společenskou odpovědnost. Ústav pro péči o matku a dítě je špičkovým odborným pracovištěm a záměrem Central Group je podpora vzdělávání, vědy a výzkumu na té nejvyšší úrovni. Rozvoj medicíny se přece týká každého z nás,“ říká zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský.

Central Group přispívá na veřejně prospěšné účely každý rok desítkami milionů korun. Z pozice generálního partnera hlavního města Prahy pomáhá financovat prezentaci metropole na nejprestižnějších mezinárodních veletrzích MIPIM ve francouzském Cannes a EXPO REAL v německém Mnichově, v tuzemsku sponzoruje soutěžní přehlídku Česká cena za architekturu pořádanou Českou komorou architektů a je také generálním partnerem Sdružení pro architekturu a rozvoj (SAR) a jím pořádaných pololetních Summitů architektury a rozvoje, které se snaží podporovat pozitivní stavební rozvoj. Firma také úzce spolupracuje s pražskými městskými částmi a pomáhá jim financovat kulturní akce a další projekty.

Zdroj informací

CENTRAL GROUP a.s. a NejBusiness.cz

Datum

25. února 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.5419 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál