GLS: Kreditový systém pro přepravu balíků se těší oblibě mezi podnikateli a menšími firmami

GLS: Kreditový systém pro přepravu balíků se těší oblibě mezi podnikateli a menšími firmami

Přepravní společnost GLS loni v březnu jako vůbec první na českém trhu zavedla službu e-Balík Profi, která uživatelům výrazně zlevnila zasílání balíků. Online portál e-Balík Profi umožňuje platby pomocí kreditů, tvorbu více adresářů, import kontaktů či hromadný tisk štítků. Služba se od ostrého spuštění těší velké oblibě a již každý pátý balík odeslaný pomocí portálu je nyní placen kreditem. Mnohdy jde o začínající podnikatele a menší firmy (43 %), které byly na základě vládních opatření proti šíření koronaviru nuceny přesunout své podnikání do online sféry.

Koronavirová pandemie urychlila přechod do online sféry u mnoha menších firem, které byly zvyklé zboží nabízet pouze v kamenných prodejnách. „Kreditový systém jsme zavedli právě pro podnikatele, kteří nepotřebují každý den posílat stovky balíků. Cílem bylo, aby za férové a transparentní ceny a bez nutnosti složitého papírování získali spolehlivé a profesionální přepravní služby. Od ostrého spuštění služby je již každý pátý balík placen kreditem a odesílatelé tak využívají automatických množstevních slev. Jsme rádi, že se mnoha kamenným obchodům i drobným živnostníkům podařilo vstoupit i s naší podporou do světa internetového prodeje a alespoň částečně kompenzovat ztráty z uzavřených provozoven,“ uvádí Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Kreditový systém od března 2020 využívají Hana a Jiří Hráčkovi, kteří provozují e-shopy ceskeplavky.cz a rouskyjihlava.cz, nebo také vítězky v soutěži Podnikavá žena Veronika Švecová s e-shopem ganella.cz a Šárka Křivánková s e-shopem padnoucipodprsenka.cz. „Dříve jsme zboží odesílali primárně osobním podáním nebo poptávkou přes e-mail. Bylo s tím však poměrně dost práce a zabíralo to hodně času. Rozhodli jsme se proto vyzkoušet kreditový systém od GLS,“ vysvětluje Hana Hráčková a dodává: „Posíláme v průměru 50 balíků měsíčně a podaří se nám ušetřit až 12 % oproti dřívějšímu nastavení.“

Jak e-Balík Profi funguje?

Pomocí e-Balíku Profi mohou zákazníci snadno odesílat zásilky po celé Evropě, a to bez nutnosti uzavírat smlouvu, stačí se zdarma registrovat pomocí IČO a vytisknout si přepravní štítek. Poté zanesete balíček do nejbližšího GLS ParcelShopu, nebo si objednáte vyzvednutí kurýrem přímo doma nebo v místě podnikání. Samozřejmostí je možnost sledování aktuálního stavu přepravy online. E-Balík ve verzi Profi navíc umožňuje dávkově nahrávat kontakty z počítače pomocí CSV souboru i hromadný tisk přepravních štítků. Nově přibyla k přímé online platbě možnost dobíjení kreditu, a to i klasickým bankovním převodem. Při dosažení většího počtu odeslaných balíků kreditový systém umožní dostat automaticky slevu a na přepravném tak výrazně ušetřit. Zásadní novinkou je automatická tvorba faktur na konci každého měsíce dle množství odeslaných balíků.

„Když za měsíc odešlete např. 65 balíků o průměrné váze 3 kg s podáním v ParcelShopu, vyčerpáte tak celkem 6.045 kreditů, nicméně 500 kreditů vám bude vráceno. Jeden kredit odpovídá hodnotě 1 Kč. Z původní průměrné ceny 93 Kč včetně DPH za balík se nově dostanete na 85,3 Kč včetně DPH a všech příplatků. Za rok tímto tempem můžete na dopravě ušetřit přes 6 000 Kč,“ vysvětluje Pavel Včela.

Čím více balíků pošlete, tím méně peněz za balík platíte!

Měsíční čerpání kreditů Vráceno kreditů
500-999 10
1000-1999 50
2000-4999 150
5000-7999 500
8000-9999 1000
10 000 a více 1300

GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé a vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 240 000 zákazníků, doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě“, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 40 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici vice než 70 centrálních a regionálních třídících středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 28 000 doručovacích vozidel a vice než 4 000 dálkových nákladních vozidel. Ve fiskálním roce 2019/20 dosáhla GLS obratu ve výši 3,6 miliardy EUR a přepravila 667 milionů balíků.

Zdroj informací

GLS Czech Republic s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

24. února 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.8168 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál