Nová funkce simulování brzdné dráhy pro vyšší úroveň bezpečnosti a snížení zástavbové plochy robotické buňky až o 25 %

Nová funkce simulování brzdné dráhy pro vyšší úroveň bezpečnosti a snížení zástavbové plochy robotické buňky až o 25 %

ABB RobotStudio®, software pro simulaci a offline programování, je nově vybaven funkcí simulace brzdné dráhy virtuálního robotu, kterou lze využít pro přesný vypočet brzdné dráhy robotu v reálném světě, což umožňuje úsporu místa o 25 %.

Přesně určit polohu robotu po zastavení je odvislé od řady proměnných, jako je např. rychlost, zatížení nebo vlastní setrvačnost robotu. Tyto faktory, ať každý zvlášť nebo spolu, mohou mít za následek zastavení robotu mimo jeho bezpečnostní zónu, v určitých případech i o desítky centimetrů. Za účelem kompenzace variability brzdných vzdáleností jsou robotické buňky často navrhovány předimenzovaně, aby byl zohledněn případný další pohyb při zastavení robotu.

Nová funkce programu RobotStudio využívá špičkovou technologii řízení pohybu k predikci pohybů robotu s milimetrovou přesností. Tak je možné v RobotStudiu simulovat přesný pohyb robotu, což uživatelům umožňuje určit správnou velikost požadované bezpečnostní zóny a ideální umístění prvků, jako jsou světelné závory, bezpečnostní oplocení a kontroléry.

U aplikací využívajících software ABB SafeMove lze pomocí údajů o konečné poloze robotu určit velikost “zelené”, “žluté” a “červené” zóny, v nichž bude robot buď pokračovat v práci, zpomalí nebo se zastaví v závislosti na pozici operátora. To je obzvláště výhodné v kolaborativních aplikacích, kdy musí být 100% zajištěno, že bude robot v případě přiblížení obsluhy zastaven.

„Tato nová bezpečnostní funkce RobotStudia, určení brzdné dráhy robotu, poskytuje uživatelům informace o pohybech robotu v reálném světě s vysokou přesností,” říká Antti Matinlauri, produktový manažer ABB Robotika. „Předem určit brzdné chování robotu v závislosti na jeho zatížení pomůže systémovým integrátorům a koncovým uživatelům ušetřit čas i náklady a při navrhování a stavbě robotické buňky nebo nastavení bezpečnostní zóny snížit zástavbovou plochu až o 25 %. To umožní našim zákazníkům optimalizovat jejich robotická pracoviště a vytěžit z jejich automatizovaných řešení maximum.”

RobotStudio jakožto virtuální prostředí pro programování a simulaci kompletních robotických pracovišť zůstává na trhu bezkonkurenčním produktem. Díky tvorbě a testování návrhů buněk offline může výrazně zkrátit celkovou dobu projektu, protože umožní ověřit parametry buňky ještě před vytvořením buňky fyzické.

ABB

ABB je přední globální technologická společnost, která podněcuje transformaci společnosti a průmyslu k dosažení produktivnější a trvale udržitelnější budoucnosti. Propojením software s portfoliem elektrotechniky, robotiky, automatizace a pohonů ABB posouvá hranice technologií na vyšší úroveň výkonnosti. Úspěch společnosti ABB, která je špičkou v oboru více než 130 let, tvoří 105 000 talentovaných zaměstnanců ve více než 100 zemích světa.

ABB Robotika a automatizace je průkopníkem v oblasti robotiky, automatizace strojů a digitálních služeb. Nabízí inovativní řešení řadě různých průmyslových odvětví, od automobilového  průmyslu přes elektroniku až po logistiku. Jako jeden z největších světových dodavatelů robotiky a automatizace strojů jsme již dodali více než 500 000 robotických řešení. Pomáháme našim zákazníkům všech různých velikostí zvyšovat produktivitu, flexibilitu a jednoduchost a zlepšovat kvalitu výroby. Podporujeme přechod našich zákazníků ke kolaborativním a k internetu připojeným továrnám budoucnosti. ABB Robotika a automatizace zaměstnává přes 10 000 zaměstnanců ve více než 100 lokalitách ve více než 53 zemích.

Zdroj informací

ABB s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

21. února 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4053 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál