Co vlastně v té práci děláš, tati? Huť vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti

Co vlastně v té práci děláš, tati? Huť vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti

Ztvárnit tatínka, maminku či jiného člena rodiny na jeho pracovišti v areálu Třineckých železáren je úkolem dětí ve výtvarné soutěži nazvané „Tata robi ve werku 2021“. Vyhlašuje ji třinecká huť spolu se Základní uměleckou školou Třinec.

Jedním ze záměrů soutěže je v dnešní digitální době povzbudit rodiny ke společnému povídání. Aby mohli malí umělci dobře zachytit pracoviště svých příbuzných, musí si nechat dopodrobna povyprávět, jak to vlastně u nich v zaměstnání, kde tráví podstatnou část dne, vypadá.

„Třinecké železárny zaměstnávají několik generací lidí zdejšího regionu. Tradice hutnictví se mnohdy předává z otce na syna, dodnes se na našich provozech potkávají příbuzní. A kdo jiný by měl dětem o řemeslu, které utvářelo historii našeho regionu, povídat, než jejich rodiče či příbuzní,“ míní generální ředitel hutě Jan Czudek.

Odborná komise ze zaslaných výkresů vybere 10 vítězných prací, které pak spolu s mladými umělci přenese do velkoplošných obrazů rozměru 2x7 metrů na betonovou zeď lemující Závodní ulici. „Věříme, že se do soutěže zapojí děti se stejným odhodláním jako vloni a pomohou nám se zvelebováním okolí fabriky,“ podotýká generální ředitel.

Letošní výtvarné klání naváže na akci Děkujeme 2020, která prvních 10 polí zdi rozzářila barvami obrázků žáků výtvarných oborů místní základní umělecké školy. Díla zachycují práci lidí, kteří čelili nákaze v první vlně pandemie nemoci covid-19 a jsou poděkováním za jejich nasazení.

„Loňská akce byla pro naše žáky skvělou zkušeností. Věřím, že svým umem přispějí i letos ke zvelebení ulice, jíž do práce směřují denně tisíce místních,“ uzavírá ředitel Základní umělecké školy v Třinci Jiří Zabystrzan.

Výsledky soutěže vyhlásí firma letos v rámci Dne pro rodinu, který v květnu pořádá město Třinec. Výherci se mohou těšit na rodinný oběd v penzionu Ovečka v Nýdku a další drobné ceny.

Obrázky mohou žáci všech ročníků základních škol posílat do 31. 3. 2021. Zadní strana výkresu musí být opatřena těmito údaji: jméno a příjmení autora, škola a třída, obec či město, kde žák bydlí. Nesmí chybět ani údaje o tom, koho na obrázku ztvárnil, v jaké profesi a na jakém provoze či firmě v areálu hutě pracuje.

Zdroj informací

TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

16. února 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.465 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál