Vitana obohatila portfolio koření o 14 druhů v bio kvalitě

Vitana obohatila portfolio koření o 14 druhů v bio kvalitě

Oblíbená česká značka uvádí na trh novinku v podobě nové řady bio koření. Podle výzkumu společnosti Nielsen prodeje biopotravin meziročně posilují téměř o 30 %. Lidé totiž stále častěji zkoumají nejen složení výrobků, ale i jejich kvalitu a vliv na životního prostředí.

Z výzkumu trhu dále vyplývá, že většinu biopotravin spotřebitelé nakupují v běžných obchodních řetězcích. Očekávají v nich příznivější cenu oproti specializovaným farmářským a bio obchodům. Proto se Vitana, nejprodávanější značka koření na českém trhu, rozhodla rozšířit svoji nabídku koření o variantu bio. „Veškeré koření nakupujeme od certifikovaných a osobně auditovaných dodavatelů. V našem závodě ve Varnsdorfu parametry kvality před zabalením znovu pečlivě kontrolujeme,“ říká Alice Feixová, produktová manažerka společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko. „Důležitý je pro nás také fakt, že naši dodavatelé se soustředí na ekologické a udržitelné pěstování,“ dodává Feixová.

Řada s logem Vitana bio zahrnuje celkem čtrnáct nejprodávanějších druhů koření:

  • Jednodruhová koření – paprika sladká, skořice mletá, kmín celý, česnek, pepř černý celý, pepř černý mletý
  • Bylinky – majoránka, bazalka, rozmarýn, oregano, medvědí česnek
  • Kořenicí směsi – pečené kuře, guláš, vepřová pečeně

Při koupi bio koření spotřebitelé kupují produkt bez genetické modifikace, průmyslových hnojiv, pesticidů, herbicidů a bez stimulantů růstu. Bio koření od Vitany má dvě ekologická označení. Prvním je česká ochranná známka pro biopotraviny - „Produkt ekologického zemědělství“, druhým je zelené logo Evropské unie určené pro výrobky z ekologické produkce.

Zdroj informací

VITANA, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

15. února 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1974 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál